Pokiaľ ide o mňa, som stále zamilovaný

Profil knihy je v jiném jazyce

Pokiaľ ide o mňa, som stále zamilovaný Originální název: Per Quanto Mi Riguarda Sono Sempre Innamorato
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Fortuna Libri - 2015
ISBN: 9788081424847

Fortuna Libri (2015) 9788081424847 272

Ugo je asi jediný muž na svete, ktorý verí na rozprávky. Pri ich štúdiu si neuvedomí, ako veľmi prepadol ich ideálu, a tak sa jeho život stáva honbou za perfektným zamestnaním, za ženou a vzťahmi. Tradičný rozpor medzi snom a skutočnosťou komplikuje všetko, do čoho sa pustí.

Do života mu vstúpi niekoľko žien, ale ani jedna nezodpovedá jeho predstavám, a preto sa mu vzťahy rozpadávajú. Keďže Ugo nie je typický pasívny hrdina, každá cesta ho formuje, aby nakoniec stretol tú pravú. Rokmi dozrievania zisťuje, že život nie je rozprávka a Popoluška je len predstava, ktorá ho chránila pred zlými voľbami. Aj tie sú však pre človeka potrebné, bez nich by nedospel k poznaniu. Ugo nakoniec pocíti lásku, po akej túžil. Otázkou je, či je schopný vzdať sa predstáv, aby konečne žil. (Založil/a: Moni_ka)