Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683 Originální název: Die Verteidigung Wiens im Jahre 1683

Nezjištěno / Jiné - 2016
ISBN: 978-80-906030-6-6

Nezjištěno / Jiné (2016) 978-80-906030-6-6 88 Vydal Lhoťan Lukáš

Po staletí jsme byli součástí Habsburské monarchie a bitva u Vídně patří k naší historii. Po vzniku Československé republiky se u nás však bohužel vytvořil jistý odpor vůči habsburskému období naší historie a tato doba byla záměrně přehlížena. Přitom se tehdy odehrála spousta událostí, ve kterých hráli Češi, Moravané a Slezané pozitivní a mnohdy i hlavní roli. Nejinak tomu bylo i v bitvě u Vídně, kde jak mezi obránci, tak mezi příchozími osvoboditeli bojovaly tisíce našich pradědů. Pravděpodobně nejznámějším představitelem této protiturecké aliance, která měla požehnání od samotného papeže Inocence XI., je polský král Jan III. Sobieski. Mezi hlavními vojevůdci protiturecké aliance byli však i velitelé našeho národa. Pevně věříme, že toto dílo pana profesora Imendörffera napomůže mnohým z vás poznat zapomenutá zákoutí naší minulosti a zároveň se více dozvědět o hrdinství našich předků, tak protikladnému ke zbabělosti mnohých dnešních Evropanů. (Založil/a: Domovoj)

Zany
  11. 12. 2016, 1:21
Čekal jsem víc než jen nesourodou směsku dobových kronikářských záznamů, dopisů a hlášení sesbíraných a seřazených bez nějakého logického systému. Navíc jsem měl pocit silně subjektivního výběru vyzdvihujícího hraběte Starhemberga, naopak o významném podílu hraběte Kaplíře ze Sulevic nepadlo ani slovo.
Ani redakční zpracování za moc nestálo, v dílku je spousta překlepů a tiskových chyb.