Život po tobě

Poprvé vydáno celosvětově: 2015

Ikar - 2016
ISBN: 978-80-249-3293-4

Ikar (2016) 978-80-249-3293-4 400 Edice Světový bestseller

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak… (Založil/a: Ivett7)

Veronika279
  24. 11. 2016, 8:21
Když jsem se doslechla, že se chystá druhý díl, docela mě to překvapilo. Hlavně z toho důvodu, že hlavní hrdina prvního dílu zemřel. Přestože kniha začíná dosti pozvolna a je taková lehce depresivní, konec jsem četla jedním dechem. Nejsem zrovna příznivcem pokračování za každou cenu, ale musím uznat, že mi to nevadilo a docela se mi líbilo, že jsem se dozvěděla jak Louisa pokračuje se svým životem. Knihy od Jojo Moyesové mám ráda a zdobí mojí knihovnu a doufám, že autorka bude ještě dlouho vydávat další a další knihy.
Bettys
  7. 1. 2017, 18:09
Obsahuje spoiler spoiler Tato kniha mi přišla skvělá. Jojo Moyes je úžasná spisovatelka, která prostě psát umí. Ještě u žádně z jejích knih, co jsem četla, mi nezůstali oči suché. Možna jsem jen citlivka, ale proč si prostě nepobrečet, když víte, jak byl smutný konec u předchozího dílu. Proto jsem ráda, že alespoň tento má šťastný konec.
Nikola Řehová
  3. 1. 2017, 11:08
Za mě tedy rozhodně slabší, než první díl. Byla jsem zvědavá, jak Louisa pokračuje v životě, ale úplně bych se bez toho zjištění obešla. Lily mi přijde jako nezvladatelný fracek a neustále stejná otázka "Co by bylo s Willem, kdyby o ní věděl?" mi přišla zbytečná, jelikož čas už nikdo nevrátí. Našlo se i pár skvělých pasáží, ale pro mě je kniha průměrná.
verpop
  29. 12. 2016, 18:18
No, nevim. Jak mi Lou byla v prvním díle neskutečně sympatická, tak tady mě rozcilovala. Na první díl to nemá v žádném případě, do téhle knížky jsem se prostě nemohla začíst. Přijde mi, že autorka už zbytečně nastavovala, vymýšlela další a další drama a problémy, až to nudilo. Nevzalo mě to za srdce ani trochu. Ano, čekala jsem, že to oproti jedničce bude jiné, zajímalo mě, jak Lou bude žít dál, ale tohle? Jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla.