Vidiny popletené tlumočnice

Originální název: Vidiny popletené tlumočnice

Moba - 2010
ISBN: 978-80-243-3788-3

Moba (2010) 978-80-243-3788-3 229

Tchyně majitele soukromé detektivní kanceláře Jana Brodská řeší záhadu mrtvého muže, kterého ve svém hotelovém pokoji objevila tlumočnice Renata Gruberová a který pak beze stopy zmizel. Případ vypadá beznadějně, protože všichni kolem prohlašují, že žádná mrtvola v hotelu nebyla a že to jsou jen vidiny unavené a popletené tlumočnice... (Založil/a: Milena)

Keatin
  3. 1. 2013, 7:59
Česká sedmdesátiletá babča vyšetřuje zločin. Považte, pracuje pro detektivní kancelář a zadarmo. Pozor, nejedná se o detektivku z první poloviny 20. století, nýbrž o moderní, do současnosti zasazenou. Babča byla rozhodně akční, když si ale představím svou 75letou babičku, tak mi to přijde trochu ujeté, protože to je fakt trochu science fiction a ani těch sexuálních scén tam nebylo zrovna poskrovnu, to jsem ale babče přála.

Ohlednu-li od toho, že se to tam hemžilo vzdělanci s megalomanskými tituly, že se tam přímo učebnicově objevovaly další postavy, které do příběhu zapadaly jako nůž do rozměklého másla a že každý četl knížku, o které byla zmínka, ačkoliv se nejednalo zrovna o známé tituly ...no 3*, číst se to dalo, oddechovka.