Virál

Virál

Kniha Zlín - 2016
ISBN: 978-80-7473-476-2

Kniha Zlín (2016) 978-80-7473-476-2 256

Lea a její adoptivní sestra Su jsou skoro stejně staré, ale odmalička představují naprosté protiklady: zatímco Lea je rebelka a prudká povaha, Su je vzorná dcera a příkladná studentka. Když se společně vydají na Mallorcu do prázdninového rezortu Magaluf, který je proslulý svými kluby a nevázaným nočním životem, má jejich matka Ruth starost především o Leu. Z výletu se však nevrátí Su.

Su je na útěku, skrývá se, pronásledována strachem a výčitkami svědomí. Někdo totiž natočil video, na němž pod vlivem drog provozuje orální sex postupně s dvanácti muži. A tohle video se nezadržitelně šíří po internetu. Ruth, matka obou dívek a úspěšná glasgowská soudkyně, zuří. Jak se něco takového vůbec mohlo stát a jak lze něco takového zastavit? Jakou roli v celé věci sehrála Lea? Dokáže Ruth překročit hranice zákona a potrestat muže, kteří využili situace a Su takhle zneužili? A dokáže svou milovanou dceru dostat zpátky domů, když se Su brání jakémukoliv kontaktu a zametá za sebou stopy?

Svižně napsaný thriller, který se na pozadí psychologicky dobře vystavěného příběhu zamýšlí nad riziky, kterým můžeme být vystaveni v době sociálních sítí a rychlých komunikačních technologií, a pokládá znepokojující otázky po morálních hodnotách i právu ochrany soukromí. (Založil/a: Rosie5)

karkulin1982
  6. 12. 2016, 12:57
Knihu bych sice zařadila spíš pro dospívající, ale půjčila jsem si i já, protože jsem nic s podobným tématem nečetla. Celý příběh a děj mi přišli tak neskutečné, že jsem si říkala, kdo tomuhle může věřit. No asi právě ti dospívající, což já už nejsem. :)