Omyly v zemi Mayů

Omyly v zemi Mayů

V odborné literatuře o mayské civilizaci se to jen hemží nejasnostmi. Co je "dvouhlavý hadí pás", "rozčtvrcená obluda "," kvadratický dračí nos" či "tuponosý drak"? V říši Mayů a Aztéků nebylo zdaleka všechno tak, jak nás to učili ve škole, píše Erich von Däniken. Zpochybňuje výklady archeologů, poukazuje na jejich nelogičnost a navrhuje nový způsob nahlížení na věc. Není sporu o tom, že všechny starověké kultury uctívaly bohy. Ale jaké bohy? O personifikaci přírodních sil jít nemohlo, protože tito bohové se stali učiteli lidí. Přírodní živly nikoho nenaučí matematiku a astronomii ani nezavedou používání kalendáře. Kdo tedy byli tito bohové disponující vědeckými poznatky? V guatemalském deštném pralese našli archeologové patnáct kamenných destiček s mayskými nápisy. Podařilo se rozluštit nápis: Toto zde zanechali vládci nebeské rodiny. Avšak jaké nebeské rodiny? Odkud získali lidé doby kamenné přesné informace o okolních planetách včetně vzdáleného Pluta? Že takové vědomosti měli, dokazuje například architektura gigantického města pyramid Teotihuacanu v Mexiku, které tvoří přesný model naší sluneční soustavy. A proč bohové, jejichž podoba je vytesána do kamenů, nosí kosmonautické přilby, dýchací přístroje a drží pulty s klávesnicemi? Publikace obsahuje téměř dvě stovky barevných fotografií, jež ohromí i nejzarytější skeptiky. (Založil/a: Maky21)