Po stopách Keltů

Po stopách Keltů

Podtitul: Netradiční průvodce historií a památkami doby oppid

XYZ - 2016
ISBN: 978-80-7505-440-1

XYZ (2016) 978-80-7505-440-1 328

Krok za krokem vás autor provede po nejvýznamnějších památkách z doby, kdy u nás žili Kelti. V knize Po stopách Keltů najdete přehledné plánky navrhovaných tras, informativní ilustrace a v příloze barevné fotografie některých z keltských památek. Kromě toho se dozvíte zajímavostí ze života nejen Keltů, ale i archeologů, kteří postupně odhalují tajemství tehdejších drsných dob barbarika. A možná se vám budou hodit i uváděné „nekeltské“ zajímavosti v okolí jednotlivých lokalit. (Založil/a: icekafe)

Děčínský
  6. 12. 2016, 14:13
Autor potřeboval devět kapitol (více než 300 str.) aby seznámil čtenáře, s často až přehnanou "kausou", Keltové, abychom se toho stejně moc nedověděli, už jen proto, že to ani není možné. Každý kdo se vydá do přírody občas narazí na nějaké naučné stezky z tohoto oboru, aby si nakonec řekl "nějaká hromada kamení" (patřím mezi ně). Jinak nic proti tomu, ale jsou mnohem zajímavější historická témata. Zájem o tuto činnost vzrostl až v prvém desetiletí XXI. století. Je vidět, že nějak se uživit se dá stále něco najít.