Utajená léta

Utajená léta Originální název: The Secret Years

Baronet - 2016
ISBN: 978-80-269-0498-4
Vyšlo jako e-kniha

Baronet (2016) 978-80-269-0498-4 408 Vyšlo jako e-kniha. (mobi)
Baronet (2016) 978-80-269-0496-0 408
Baronet (2016) 978-80-269-0497-7 408 Vyšlo jako e-kniha. (epub)

Když Lucy Hunterová náhodně objeví plechovou krabici plnou starých papírů, fotografií a dopisů, začíná se víc dozvídat o životě dědečka Harryho za druhé světové války. Zaujme ji vybledlý obrázek krásné mladé ženy s podpisem ‚George‘ a balíček dopisů převázaný stužkou. Konečně nějaké vodítko k odhalení rodinné historie, o které všichni až dosud záhadně mlčí…

Jak se farmář ze severního Queenslandu seznámil se slečnou Georginou Lentonovou z Londýna? Jak ji přesvědčil, aby se s ním vydala do Austrálie a žila s ním na malé zapadlé farmě? Proč nikdo jejich lásce nepřál? A proč jejich setkání i dnes ovlivňuje život Lucy i její matky Rose?

Před Lucyinýma očima postupně vyplouvají na povrch city, které odhalují tak pečlivě střežené tajemství. City, které po dlouhé roky stmelovaly, ale i rozdělovaly tři generace její rodiny. Všichni se musí svou vlastní cestou dobrat pravdy, že pravá láska může zdolat i ty největší výzvy.

Lucyin příběh je plný zármutku, lásky a hrdinství odehrávající se v krásné divoké australské buši, ale i na jižním skalnatém pobřeží Anglie, zasahující do současnosti, ale i do minulosti. (Založil/a: icekafe)

Gabca219
  15. 1. 2017, 23:12
Kniha, která neurazí a zpříjemní lednová odpoledne. Mám ráda prolínání časových rovin a u této knihy se to autorce opravdu povedlo. Autorka zároveň hezky vykreslila prostředí Austrálie a Tichomoří, jak v dobách války, tak i v současnosti. Čtyři hvězdy za hezky plynoucí příběh, jedna dolů za takový prvoplanový závěr.
Ivana4
  10. 12. 2016, 9:06
Kniha se mi moc pěkně četla už od samého začátku. Hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala, jak v minulosti, tak v současnosti, dokonce i slzička štěstí mi ukápla :-) Byla to první kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední.