Zázraky

Profil knihy je v jiném jazyce

Zázraky

Podtitul: Čo sú, prečo sa stávajú a ako vám môžu zmeniť život

Originální název: Miracles
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Fortuna Libri - 2015
ISBN: 9788081424045

Fortuna Libri (2015) 9788081424045 368

Autor uvádza presvedčivé, niekedy priam úchvatné dôkazy o tom, že tieto udalosti majú reálny základ - bez ohľadu na to, čo sme si o nich doteraz mysleli. Zároveň predstavuje premyslenú odpoveď na knihy tzv. nových ateistov, ktorí vášnivo trvali nielen na tom, že zázraky a nadprirodzené javy sú nemožné, ale aj na tom, že viera v nej je vyslovene škodlivá.

Eric Metaxas, ktorého spravodajská televízia ABC News nazvala "duchaplný posol viery", spracoval tému rozvážne a so širokým záberom - od serióznej diskusie o zlučiteľnosti viery a vedy až po ohromujúce, no dobre zdokumentované príbehy o skutočných zázrakoch, ktoré sa prihodili ľuďom, ktorých pozná.

Kniha Zázraky je založená na rozprávaniach ľudí. Podmanivým spôsobom tvrdí, že zázraky sú nielen možné, ale stávajú sa oveľa častejšie, než si väčšina z nás predstavuje. (Založil/a: Moni_ka)