Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Poprvé vydáno celosvětově: 2016

BizBooks - 2016
ISBN: 9788026505426

BizBooks (2016) 9788026505426 288

Nešikovný mladý muž ujde 1 500 km pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje.
Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet.Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce. Myslím, že bych vůbec neměl cestovat, protože jsem hrozně nešikovnej.Ale stejně to dělám. Radši ale chodím pěšky, protože tak je to nejbezpečnější. Jednoduše vyrazím na cestu a čekám, co mě tam potká. Tentokrát jsem se vydal do Číny a Nepálu. V kraťasech ze supermarketu a brýlích z drogerie jsem prošel Himaláj i úplně neznámé vesnice v údolí řek. Mnohokrát jsem spal u úplně cizích lidí doma a poznával, jak se jim doopravdy žije a co jim přináší štěstí. Už na cestě jsem o nich začal psát tuto knihu. Času na psaní byl dostatek, protože ujít pěšky 1 500km trvá docela dlouho. Jak si teď po sobě knihu čtu, myslím, že se mi povedlo vytvořit pěkné svědectví o jednoduchosti života a půvabu svobody.Jestli se chcete dozvědět něco o památkách a historii, radši si ji ale nekupujte. Kniha je jen o Číňanech, Nepál a jejich životě. A taky trochu o mně. Tomu se člověk nevyhne, když jde sám. (Založil/a: Kenty)

Ladislav Zibura Ladislav Zibura
*15.6.1992

Kenty
  18. 11. 2016, 13:10
Jelikož jsem nečetla 40 dní cesty do Jeruzaléma, nedokázala jsem si představit jak moc velký nadhled si nad věcí dokáže tento člověk vytbořit, osobně bych tuto knhu řadila do velmi čtivých, kteté jsou určeny k rychlému přečtení, protože ani se nenadějete a už odlétáte z Číny a všechny končí. Jediné mínus? Zúčastnila jsem se přednášky takže mi některé vtipy a básně byly odtajněny už o něco dříve!
Henry Morgan
  18. 1. 2017, 9:16
První kniha byla jiskřivá a měla šťávu, tohle je slabej odvar, kde si autor hraje na skutečného spisovatele. Škoda. Ta mladická nerozvážnost první knihy tomu chybí.
Tina
  11. 1. 2017, 22:35
Stejně tak jako první kniha, i tato se mi moc líbila a skvěle se četla. Hlavně ten konec mě uchvátil. Tak jen doufam, že ty pohádky, které Ládík plánuje vyjdou co nejdříve O:-)
Luboš Panda
  9. 1. 2017, 10:28
Tak nějak jsem čekal, že Zibura je jen namyšlenej floutek, co vydal knížku na základě známé tváře, ale jsem velmi příjemně překvapen. Tváří se to jako cestopis, ale je to spíš velmi vtipná sebereflexe kluka, co má hlavu plnou šílených nápadů, smysl pro dobrodružství a chuť objevovat. Je pravda, že o Nepálu a Číně se z knihy moc nedozvíte, jelikož autor se přesunuje téměř výhradně pěšky, bloudí a vlastně ani nemá cíl. Nicméně Zibura to vynahradí humorem, který si většinou dělá sám ze sebe. V podstatě píše o tom, jak pořád chodí a co se mu při tom honí hlavou. Vedle textu mě ohromily i nádherné ilustrace, které mají na svědomí Tomski&Polanksi. Jedinou vadou na kráse jsou Ziburovy pokusy o poezii, ale ty budu považovat za důsledek podvýživy. Pominu-li skutečnost, že Zibura po světě Českou republiky reprezentuje tím, že smrdí, pere si v potoce a žebrá o jídlo, jsem nadšený a dávám plné počet bodů.
Nikola Řehová
  8. 1. 2017, 18:46
Druhá část knihy o Číně mě bavila o něco víc, ani nevím proč :) Ale kniha je napsána skvěle, s humorem a vtipem. Jenom pro sledovatele Láďova facebooku během výpravy, či pro návštěvníka jeho přednášky je hodně vtipů řečeno již podruhé :) Takže příště určitě nejdřív kniha a pak až přednáška.