Letní přemítání

Originální název: Letní přemítání

Odeon - 1991
ISBN: 80-207-0330-6

Odeon (1991) 80-207-0330-6 118

„Tato knížka není žádným souborem esejů, a tím méně politickým dílem. Je to jen série spontánně psaných poznámek o tom, jak vidím tuto zemi a její problémy dnes, jak vidím její budoucnost a za jaké věci se chci zasazovat.“ Václav Havel (Založil/a: VejaVenaVera)

annihilation
  30. 3. 2012, 11:20
Velmi chytrá kniha od chytrého muže. Václav Havel se zde snažil zachytit sled svých myšlenek – hlavně o tom, jak by si představoval fungování našeho nově vzniklého státu. Takhle na první pohled to musí vyznít, jako by šlo o knihu ryze politickou, opak je ale pravdou – jde o dílo lidské. Inteligentní úvahy vám možná budou připadat poněkud optimistické – náš prezident vždy věřil v dobro a slušnost lidí. Pokud tedy nechováte odpor přímo k němu, podle mě stojí určitě za přečtení. Spousta krásných myšlenek vás opravdu donutí k jistému zhodnocení vašich názorů a představ, ale určitě vám nebudou násilně vnucovány žádné myšlenky.
VejaVenaVera
  10. 9. 2010, 1:11
Václav Havel říká, že je to jenom série spontánně psaných poznámek o tom, jak vidí tuto zemi a její problémy, její budoucnost a za jaké věci se chce zasazovat. Na internetu jsem si našla rozhovor s Václavem Havlem právě o této knize, kde říkal, že si už přesně nepamatuje, co v ní psal. A že byl hodně optimistický, nikdy jsem podobnou knihu nečetla a tak jsem si to užívala. Jde vidět, že náš bývalý prezident má obrovskou slovní zásobu, používal slova neopakující se, slova odborná, u kterých jsem občas měla problém porozumět.