Je mi tak lehko u srdce

Originální název: Mir ist so federleicht ums Herz

Moba - 2005
ISBN: 80-243-2006-1

Moba (2005) 80-243-2006-1 255

Svěží, s šarmem, vcítěním a fantazií napsaný román vypráví o třech týdnech, během nichž se ze zázračného dítěte Wolfganga Amadea stal hudební génius tisíciletí Mozart.
Jednadvacetiletý Wolfgang Amadeus je lehkomyslný uličník a snílek, nepolepšitelný žertéř, jemuž není téměř nic svaté. Nezměrný hudební talent ho přímo předurčuje k úspěchu, kdyby mu ovšem nescházelo něco velmi podstatného - diplomacie a špetka pokory. Poprvé na turné bez přísného
otce, šlape v jeho rodném Augsburku na kdejaké kuří oko, pohorší místní honoraci, a tak není divu, že je jeho zdejší pobyt korunován pouze vlažným úspěchem. Pak ale dojde k setkání, jež rozhodujícím způsobem ovlivní další Mozartův život. Se sestřenkou Marií Annou společně chodí městem, tropí si žerty ze všech a ze všeho a záhy zjistí, že jeden k druhému cítí víc, než je vhodné. (Založil/a: Milena)

Peter Dempf Peter Dempf
*??.??.1959