Arthas

Originální název: Arthas: Rise of the Lich King

Fantom Print - 2010
ISBN: 978-80-7398-095-5

Fantom Print (2010) 978-80-7398-095-5 352

Jeho zlo se stalo legendou. Pán nemrtvé Pohromy a nepřítel všech svobodných národů Azerothu, vyzbrojen runovým mečem nazývaným Frostmourne – Mrazivý smutek. Král lichů je bytost s nepředstavitelnou mocí plná zášti a zloby, jaké není nikde rovno. Jeho duši, chladnou jako kus ledu, zcela pohltila touha zničit všechen život na…
Ale nebylo tomu vždy tak. Dlouho předtím, než se jeho duše spojila s duší orkského šamana Ner´zhula, býval král lichů Arthasem Menethilem, princem a nástupcem trůnu Lordaeronu a oddaným paladinem řádu Stříbrné ruky.
Když začala všechno, co kdy miloval, ohrožovat šířící se morová nákaza měnící lidi na nemrtvé, vydal se Arthas na výpravu s cílem získat meč tak mocný, že měl sám o sobě zachránit celou jeho rodnou zem. Předmět, který hledal, si však nakonec od svého nového pána vyžádal krutou daň a započal jeho hluboký pád končící až v naprostém zatracení. Zavedl Arthase věčně zmrzlými pustinami na severu až k Ledovému trůnu, kde ho čekala nejtemnější část jeho osudu. (Založil/a: VeronikaV)

Ciba
  19. 8. 2016, 11:30
Úžasný svět Warcraftu dle mého názoru doplácí na špatné autory. Christie Golden mě ani v případě Arthase nepřesvědčila o svých literárních kvalitách a překladatele bych z toho v tomto případě nevinil. První část knihy je taková plytká, Arthas vám jako bloňdatý nanicovatý fracek k srdci nepřiroste. Zásadní dějové rány, které pak způsobí jeho strmou dráhu k "darkside" také nepůsobí nijak přesvědčivě a autorka bohužel nezvládne vybudovat ani náznak napětí či překvapení. Oceňuji tak především doplnění mého wowkařského vzdělání a příjemnou provázanost jak s legendárním Warcraftem III tak srdcovým WoWkem. Snad se další střípek z barvitého Azertohu povede lépe.
eormis
  10. 8. 2011, 20:21
Tak tohle od C.Golden nebyla zrovna dobrá volba. Začátek tak trošku těžkopádná nuda, Golden se snaží dát příběhu základ, ale výsledkem jsou prostě jen nějáká jména lidí, o kterých nám tvrdí, že tam Arthas strávil hodně času a jsou to jeho skvělí přátelé, a jakási podivná vazba na koně Nepřemožitelného, navíc trošku násilné zakomponování Jainy do úvodu. Ale naštěstí dál už to jde podle hry a tam se nedá nic zkazit, takže celkový dojem z knihy je dobrý.
EndrjuS
  8. 10. 2011, 10:35
Začátek knihy je dobrý, ovšem to se v polovině(+ -) zlomí a od toho zlomu to je katastrofa. Začátek knihy je o mladém Arthasovi, dovídáme se něco málo z jeho minulosti a kniha pokládá základy jeho pozdějšího selhání.Od poloviny je to jen kopírování hry, nepěkně napsané, prostě to pokazilo dobrý dojem z první poloviny. Jestli jsem si chtěl něco přečíst tak to bylo buď něco trošku jiného než je ve hře, jinak jsem si mohl zahrát hru a měl bych z příběhu delší a možná i lepší zážitek a nebo když už se autorka rozhodla kopírovat hru tak napsat děj rozvinutější, detailnější, sice v takovém případě by kniha vyšla tak na 1000 stran, ale 1000 stran ještě nikoho nezabilo a já bych to rozhodně přijal s povděkem. ( Je docela možné, že kniha dosahuje rozsahu pouze 350 stran, aby to bylo únosné i pro mladší publikum, mezi ně se bohužel/bohudík neřadím)