Dracula & syn

Dracula & syn
Originální název: Dracula père et fils

Odeon - 1997
ISBN: 80-207-0533-3

Odeon (1997) 80-207-0533-3 168

Ústředním tématem Klotzova černohumoristického románu jsou učednická léta upíra Ferdinanda a jeho milostné probuzení, které ho nakonec polidští. To vše v hektickém prostředí metropole nad Seinou, kde Draculův nezdárný syn zakotví po útěku z rodného Sedmihradska jako noční hlídač mezi pomocnými dělníky z Afriky a jihovýchodní Evropy. Ať už se jednotlivé epizody příběhu odehrávají u pařížských jatek, v metru, v márnici či na staveništi, Klotz nikdy nezapře své parodické mistrovství, jež nikterak neubírá na jeho celkově laskavém pohledu na svět, plném porozumění pro lidské slabosti i slabůstky. Osmero povídek, které svazek doplňují, dokazuje, že Klotz umí literární horor nejen úspěšně parodovat, ale i sám napsat. (Založil/a: stepuli)

Claude Klotz Claude Klotz
*1932 - †2010

stepuli
  18. 2. 2014, 18:16
Tak tohle se moc nepovedlo. Příběh mě nezaujal, měla jsem co dělat, abych se přinutila knížku dočíst.