Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Červená královna

82%
4 26
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Červená královna

Podtitul: Sexualita a vývoj lidské přirozenosti


Autor:
Originální název: The Red Queen: Sex and the Evolution of Human Nature
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Nejnovější vydání:
Portál - 2007
ISBN: 80-7367-135-2
Počet stránek: 315
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 35x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 42x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Portál (2007) 80-7367-135-2 315

Kniha předkládá teorii vývoje lidské přirozenosti a sexuality. Anatomie, fyziologie, chování a sociální prostředí všech organismů včetně člověka jsou od základu ovlivněny reprodukčním imperativem. Květiny kvetou a voní, ptáci zpívají, ženy si kupují parfémy a muži drahá auta (a myslí si při tom různé věci) - to vše a mnohem víc se týká toho, jak předat své geny.
Řada poznatků o sexuální selekci a jejích důsledcích pro život různých živočichů, především člověka, nám umožní dopátrat se odpovědí na každodenní záhady, které se jeví jako samozřejmé: Proč vůbec existuje sex? Proč má člověk jen dvě pohlaví, a ne tři nebo víc? Jak s tím souvisí existence parazitů nebo predátorů? Je láska racionální? Kde se vzala homosexualita? Proč se boháči žení s krasavicemi?
Kniha je psána čtivě, přístupně a humorně, je určena zájemcům o biologii, psychologii (obzvlášť evoluční), vývoj člověka a všem, kdo se zajímají o to, proč jsme takoví, jací jsme.
Matt Ridley je evoluční biolog, vystudoval zoologii na univerzitě v Oxfordu. Je považován za jednoho z nejlepších současných popularizátorů vědy. Jeho další kniha Původ ctnosti (Portál, 2000) rozvíjí evoluční pohled na lidskou společnost a morálku, v knize Genom (Portál, 2001) se zabývá výkladem současných poznatků z genetiky. (Založil/a: kamerus)

(více)  

Štítky

#sex  #biologie 
více  
Matt Ridley Matt Ridley
*07.02.1958

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

RedDuck
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 10. 2011, 18:09
Červená královna se zabývá podobným tématem jako Sobecký gen od Richarda Dawkinse a nakonec klade i podobné závěry. Opravdu těžko rozhodnout která z těchto dvou knih je psaná čtivěji či přesvědčivěji - obě jsou psané výborně. Každopádně přečtení jedné z nich by mělo být povinné pro každého komu nestačí jen tvrzení že evoluce je.
Alfa2013
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 1. 2013, 19:06
Je to kniha, která když sem mi v rámci středoškolské biologie dostala do ruky, ve mě vzbuzoval spíše rozpaky. Přece jenom není to zrovna knížka, kterou čte každý. Ale po jejím přečtení, jsem změnil pohled na svěd kolem sebe. Jednoduše pro mě v mnoha ohledech znamenala názorvou revoluci.