Návrat z Podzemí

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fragment - 2010
ISBN: 978-80-253-1134-9

Fragment (2010) 978-80-253-1134-9 360

V centru Země, ve světě, o jehož existenci nemá na Povrchu nikdo ani tušení, jde Willovi o život. Pronásledují ho nebezpeční Styxové. Jsou odhodláni jít za ním až na konec světa, jen aby získali zpět smrtící virus! Dokáže jim Will uniknout? Jeho přítel Drake se chystá zaútočit na Styxe na povrchu. Povede však jeho
odvážný plán k vítězství nebo k jisté smrti? Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete! (Založil/a: Light)

Fešná Bleška
  6. 8. 2014, 8:09
No, čekala jsem trochu víc. S reálností příběhu jsme se rozloučili už ve 3. díle, a tak jsem její návrat ani nečekala. Stále se čte svižně, ale ani se nenadějete, a jste na konci. Počet stránek se totiž rapidně snižuje, ale cena se moc neliší...
Adenoid Hynkel
  20. 10. 2016, 23:07
S jistou jízlivostí musím utrousit na adresu autorů tuto poznámku: "Dochází nápady, co? Možná těch šest dílů nebyl zas tak nebetyčný nápad, co? Možná už vás to psaní ani nebaví, co?" Vydělat si peníze je jistě pro většinu naší populace příjemné, nicméně nabýt jich díky tomu, že náhodou zalistuji učebnicí dějepisu, otevře se mi na stránce s druhou světovou válkou, řeknu si: "Ano, to je ono, na Podzemí už stejně není co zkazit" a vtisknu tuto zkázonosnou myšlenku na papír? Tak překombinovaný příběh se hledá těžce. Na podobné téma pojednává film Iron sky, dle mě trochu historicky přesnější a zábavnější. Ale co se stalo, to nejde odestát a autoři nenávratně pohřbívají celou sérii...
Matej Trnovec
  22. 7. 2014, 12:32
Kde je to napätie? Ta mysterióznosť? Tá záhadnosť z podzemia? Tu je to len akási fraška zabalená do pozlátka tak, aby si akurát udržala čitateľa no nepriniesla nič nové. Zvažoval som už dve hviezdy ale jemne sa to zachránilo... 50%
Alois
  15. 10. 2013, 20:37
Slabší než předchozí díly, ale stále mě kniha velmi bavila díky napínavému a akčnímu ději. Ale příběh odehrávající se v podzemí byl přeci jenom lepší.
Hromino
  4. 2. 2013, 19:58
Možná bych mírně skřípal zuby, kdyby autoři oznámili, že místo původně zamýšlené trilogie bude jejich série tvořena čtyřmi knihami. Možná bych si řekl, že je asi trochu hřálo dobré bydlo a chtěli si tou jednou knihou ještě trochu nasypat do peněženek, ale přesto bych to ještě dokázal nějak překousnout. Pokud však autoři oznámí, že místo původních tří knih bude série tvořena šesti (!) knihami, je téměř vyloučené, aby takovýto krok udělali z důvodu jiného než toho, aby si náležitě nahrabali prachů. První díl přitom vypadal tak slibně – pěkně v něm gradoval příběh, mělo to spád, myšlenku, napětí, zajímavé postavy a četlo se to dobře. Druhý díl byl poněkud slabší – přibylo více zdlouhavých, nikterak znatelně informačně obohacujících popisů na úkor děje a košatosti příběhu –, ale názor na druhý díl mi značně vylepšila závěrečná třetina knihy, kterou jsem přečetl jedním dechem. Na třetím díle už bylo docela znatelně vidět, že autoři poněkud neumně natahují a ředí příběh, ale opět nějaký prvek zachránil tento nepříjemný dojem z knihy; tentokrát to byla postava Marty a také pár povedených částí knihy. Z čtvrtého dílu jsem přečetl pouze cca prvních sto stran. Více stran už jsem nezvládnul přečíst. Vím, že Hrůza! je celkem neadekvátní hodnocení, ale jestli se mi něco opravdu hnusí, pak je to psaní knih pouze pro peníze. A z téhle knihy smrděla už od prvních stran touha psát jen pro peníze na sto honů. Ať mi někdo netvrdí, že tohle všechno měli autoři naplánované už dopředu a počítali s tím, že se bude přesně takhle vyvíjet děj. Proč by pak taky tvrdili, že napíšou jen tři knihy, když jich najednou mají v úmyslu napsat šest, že. Asi vítr. Asi se tři knihy od šesti moc neliší.
Pomaleji
  25. 10. 2011, 10:37
Autorům se povedlo vytvořit báječný nový svět a vystavět celkem zajímavý příběh. Škoda jen, že jsem si ani po čtyřech knihách nedokázal vytvořit žádný vztah k hlavnímu hrdinovi. U příběhu takového formátu je škoda, že v podstatě všechny vedlejší postavy jsou mnohem zajímavější a nabízejí víc..
drake97
  25. 8. 2011, 16:37
tohle je jedna z nejlepších knížek co jsem četl,mezi další zařaďuju třeba 3. díl volný pád do podzemí,celá série mě velmi zaujala a hrozně moc překvapila,nečekal jsem že může tato série tak napínává a emociální.
Kuře
  4. 8. 2011, 17:58
Přesně jak píše uživatelka přede mnou. Autoři nemuseli sérii hned tak utnout. Musím říct, že oproti prvnímu dílu se kvalita zlepšila přímo geometrickou řadou - přibylo napětí a postavy dospěly.
Elis274
  30. 7. 2011, 13:13
Vůbec bych se nezlobila, kdyby tvůrci přidali ještě knihu či dvě - právě naopak! Po přečtení čtvrtého dílu jsem byla zklamaná, že to končí. Kéžby se rozhodli napsat pokračování..