So srdcom Márie vo svete Marty

Profil knihy je v jiném jazyce

So srdcom Márie vo svete Marty

Podtitul: Hľadanie intimity s Bohom v uponáhľanosti života

Originální název: Having a Mary Heart in a Martha World: Finding Intimacy With God in the Busyness of Life
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nezistené / Iné - 2016
ISBN: 9788089487684

Nezistené / Iné (2016) 9788089487684 288

Táto kniha je pozvaním pre každú ženu, ktorá sa už niekedy cítila nie dosť duchovná, nie dosť milujúca a pozná ten pocit, že toho nerobí dosť. Život dnešnej ženy nie je veľmi odlišný od života Márie a Marty v Novom zákone. Tak ako Mária túžime sedieť pri Pánových nohách… ale každodenné nároky uponáhľaného sveta nás nenechajú na pokoji. Tak ako Marta túžime milovať Ježiša a slúžiť mu… no zápasíme s únavou, roztrpčenosťou a pocitom nedostatočnosti.
Potom doprostred nášho uponáhľaného života vstúpi Ježiš, aby nás pozval rovnako ako dve sestry z Betánie pred mnohými rokmi. Nežne nás vyzve, aby sme si vybrali „lepší podiel“ – radostný život v intimite s ním, ktorá prirodzene vyústi do láskyplnej služby.
Svieži prístup Joanny Weaverovej k známemu biblickému príbehu nám všetkým – Máriám aj Martám – ukazuje, ako sa môžeme priblížiť k Pánovi: prehĺbiť si odovzdanosť, oživiť svoj duchovný život, upevniť sa v službe a robiť všetko bez stresu a s väčšou radosťou. (Založil/a: Moni_ka)