Žil som so svätcom

Profil knihy je v jiném jazyce

Žil som so svätcom

Podtitul: Rozhovor s Gianom Francom Svidercoschim

Originální název: Stanislao Dziwisz: Ho vissuto con un santo
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezistené / Iné - 2014
ISBN: 9788081610486

Nezistené / Iné (2014) 9788081610486 144

Kniha prináša spomienky osobného sekretára a priateľa Jána Pavla II. Stanisława Dziwisza, ktoré zaznamenal a doplnil taliansky novinár poľského pôvodu Gian Franco Svidercoschi. Súčasný krakovský arcibiskup Stanisław Dziwisz sa v nich vracia k svojmu prvému stretnutiu s Karolom Wojtyłom v kňazskom seminári a postupne prechádza dôležitými míľnikmi pontifikátu, pričom sa nevyhýba ani ťažkým okamihom a kritickým témam. Osobitne zdôrazňuje, ako Ján Pavol II. trpezlivo prijímal utrpenie, ktoré ho v rozličných podobách sprevádzalo počas celého života. „Žil som po boku svätca.
Takmer štyridsať rokov som denne zblízka pozoroval svätosť, akú som si vždy predstavoval. Videl som ju v mužovi, v Karolovi Wojtyłovi – v jeho intímnom a tajuplnom vzťahu s Bohom. V sile a priezračnosti jeho viery,“ hovorí pápežov priateľ. (Založil/a: Moni_ka)