Sennarova mise

Originální název: La missione di Sennar

Talpress - 2010
ISBN: 978-80-7197-373-7

Talpress (2010) 978-80-7197-373-7 387

Druhý díl série Kroniky Vynořeného světa.

Další dobrodružství mladé válečnice Nihal, poslední půlelfky na Vynořeném světě, a jejího nerozlučného přítele mága Sennara. Společně bojují se silami Tyrana, který má v úmyslu podrobit si všechny svobodné země a všechny obyvatele zotročit kouzly. Nihal se snaží odhalit tajemství Slzy, kamene oplývajícího ohromnou mocí, zatímco Sennar pátrá po Potopených zemích, kontinentu, který před staletími beze stopy zmizel. Aby ho znovu objevil, zabaví pirátskou loď a bojuje s mořskými obludami... (Založil/a: icekafe)

Licia Troisi Licia Troisi
*25.11.1980

cajdex
  23. 12. 2011, 9:17
Celkově velmi zajímavá série, od pro mě dosud neznámé autorky. Škoda, že velmi dobré myšlenky a nápady jsou degradovány nelogičnostmi, které prostupují všemi třemi díly. Za přečtení to rozhodně stojí, ale je to nedodělané, připadá mi to jako koncept, ale velmi dobrý, který ještě potřebuje doladit. Někde něco vypustit, někde předělat a dopsat. Oproti Gemelovi, Eddingsovi, Weis a dalším autorům fantasy, je třeba se ještě hodně učit. Nicméně v autorce vidím obrovský potenciál do budoucna.