Nihal ze Země větrů

Nihal ze Země větrů
Originální název: Nihal della terra del vento

Talpress - 2009
ISBN: 978-80-7197-372-0

Talpress (2009) 978-80-7197-372-0 355

První díl série Kroniky Vynořeného světa.

Nihal byla skutečně zvláštní. Ve Vynořeném světě se jí nikdo nepodobal. Měla velké, fialové oči, špičaté uši a modré vlasy. Vychovával ji zbrojíř v jednom z věžních měst Země větrů, kde si hrála a zápasila s tlupou kamarádů, kteří si ji kvůli její síle a hbitosti vyvolili za vůdce. Ale všechno se nečekaně změnilo, když Zemi větrů napadl Tyran, despota, který již dobyl pět z osmi zemí, tvořících dohromady Vynořený svět. Nic nepomohlo vojsko svobodného lidu, ani mágové, kteří se pokoušeli města bránit kouzly. Nihal měla jedinou možnost: stát se skutečným válečníkem a bránit nevinné, trpící pod Tyranovým útlakem. (Založil/a: icekafe)

Licia Troisi Licia Troisi
*25.11.1980

cajdex
  23. 12. 2011, 9:16
Celkově velmi zajímavá série, od pro mě dosud neznámé autorky. Škoda, že velmi dobré myšlenky a nápady jsou degradovány nelogičnostmi, které prostupují všemi třemi díly. Za přečtení to rozhodně stojí, ale je to nedodělané, připadá mi to jako koncept, ale velmi dobrý, který ještě potřebuje doladit. Někde něco vypustit, někde předělat a dopsat. Oproti Gemelovi, Eddingsovi, Weis a dalším autorům fantasy, je třeba se ještě hodně učit. Nicméně v autorce vidím obrovský potenciál do budoucna.