Únos čtvrté princezny

Originální název: Dragonfly

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2082-4

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2082-4 371

Princezna Taoshira a princ Ramil mají z vůle vládců svých zemí uzavřít výhodný sňatek. Ani jeden není nadšen, protože už při prvním setkání k sobě cítí silné nesympatie. Osud je ovšem svede dohromady prostřednictvím společného nepřítele. Oba jsou uneseni a budou muset překonat vzájemnou nenávist, aby unikli celé řadě nebezpečí, která je na útěku čekají.
Kniha nabitá akcí, souboji, honičkami i romantickou láskou od význačné britské autorky.

Určeno pro čtenáře od 10 let. (Založil/a: icekafe)

Julia Golding Julia Golding
*??.??.1969

teola
  23. 2. 2011, 18:19
Dobře se čte, ale nic to ve mně nezanechalo. Škoda. Příběh dobře utíká, ale hlavní dvojice mi k sobě nějak nesedí. Sympatičtější mi byla víc Taoshira než Ramil.
Nnelly
  18. 2. 2012, 9:32
Myslím, že je to spíš kniha pro mladší, protože starší tam uvidí dost zbytečností, pár nelogičností a hlavně ty rozhovory a informace, které čtenáři naznačují, že je hlupák a musí se na něj polopatě. Krom toho podle slov na obalu má jít především o lásku a ano, ta tam sice je, ale že by fungovala?
na druhou stranu se kniha čte snadno, je zajímavá a určitě stojí za to... fakt je, že alespoň nejde o žádnou serii, což je dost příjemná změna
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 20:22
Tuhle knížku jsem četla asi před třemi roky a moc se mi líbila. Byla jsem ráda, že to není fantasy s upírama, což byla vážně příjemná změna. Je pravda, že je to spíš pro mladší teenagery, teď už by mě asi moc nebavila, ale mám na ni hezké vzpomínky. :)
Ještěrka Mollitiam
  4. 7. 2016, 9:46
Knihu si půjčila sestra v knihovně, a když jsem jí nakoukla přes rameno, zaujaly mě řádky o náboženství Modrého srpku. Myslím, že svět do kterého je příběh zasazen je velmi zajímavý. Příběh pěkně utíká, ale nevyvolal ve mně žádné napětí. Vztah Ramila a Taoshiry mi přijde jaksi umělý. Celá kniha působí trochu synteticky a postavy nejsou dostatečně vykresleny.
Cris
  28. 12. 2010, 23:14
Trochu jsem se lekla nápisu "pro čtenáře od 10 let", a tak mi tahle knížka ležela na poličce od července do Vánoc. Když jsem se do ní ale pustila, rozhodně jsem nelitovala - je to docela dobrodružné, zajímavé a vlastně vůbec ne dětské. Až na ten románek, který povětšinou postrádal jakoukoli vášeň a emoce. Ale vůbec to není špatná kniha a dobře se čte.