Hitlerova dcera

Originální název: Hitler´s Daughter

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1899-9

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1899-9 120

Strhující příběh pro mládež o tom, zda jsme skutečně děti svých rodičů a můžeme uniknout svému osudu.
Mark, Ben, Anna a malá Tracey hrají každý den při čekání na školní autobus zajímavou hru na vyprávění historek. Jednoho dne začne Anna s příběhem, který není ani pohádkový, ani veselý jako ty předešlé, ale vyvolává u Marka řadu otázek. Je to příběh o dceři německého diktátora Adolfa Hitlera. Co když opravdu existovala? Jaká byla? A kdyby Markův otec byl jako Hitler, mohl by ho mít rád? Anna na Markovo naléhání pokračuje každý den ve vyprávění a na konci strhujícího příběhu odhalí nečekanou pravdu. Tato kniha byla prohlášena Australskou radou za knihu roku a nominována na další australské ceny.

Určeno pro čtenáře od 9 let. (Založil/a: Garbled)

Jackie French Jackie French
*29.11.1953

Archangel_P
  31. 5. 2015, 14:27
Podle mě ideální knížka na pláž k moři. Otázka maximálně dvou hodin, ale výborná oddechovka se vším všudy. Zajímavě rozpracované pohledy do dětské mentality. Kniha je taková jednodušší a skutečně dokáže zaujmout i mládě lidi, ač je to prakticky "historie".
Noctua
  11. 4. 2012, 16:35
Občas je dobré si přečíst i knihu pro "děti-mládež", aby si člověk, resp. rodič osvěžil dětskou mysl. I malé děti přemýšlejí o velkých a závažných problémech. Ptají se proč se některé věci dějí tak jak se dějí, i když my o nich raději mlčíme. Třeba proč Hitlerova dcera milovala svého otce, když byl taková zrůda, nebo proč jsou jedni lidé lepší než druzí a ti proto musí umřít.... Myšlenka hry na vyprávění se mi moc líbila. Autorčino rozvinutí myšlenkových pochodů těch, kteří příběh poslouchali mě nadchnul. Doporučiji k přečtení a doufám, že svojí dceři nidy neřeknu - "...přestaň se pořád ptát a jez".
veronikaS
  2. 12. 2014, 16:26
Na knihu mám pozitivní názor.Velmi dobrý nápad,který by chtěl trochu více propracovat (ale co bych také chtěla když má kniha necelých 120 stran).Také mi vadilo dětské zpracování knihy ale ostatně je to kniha určena dětem (jak už to tu bylo řečeno,také si to nemyslím že je kniha určena dětem).Některé věci mi v knize přišly stupidní ale nakonec jsem se rozhodla že udělím 3 hvězdičky.
runaway
  27. 11. 2013, 21:45
Tohle téma mě zajímá a baví mě o něm číst, ale vadil mi styl, jakým byla kniha napsaná. Řekla bych- dětsky...
Snickers
  17. 12. 2012, 18:40
Opravdu zajímavý nápad, jen mi trošku vadilo to dětské zpracování. Ale nakonec je to kniha pro děti, takže se to dá očekávat. Nejsem si ale jistá, jestli je to pro děti od 9 let, jak píšou. Jinak taky škoda, že to nebylo delší, za hodinu jsem to měla přečtené :(