Poloviční bratr

Poloviční bratr Originální název: Halvbroren

Doplněk - 2004
ISBN: 80-7239-170-4

Doplněk (2004) 80-7239-170-4 560

Osudy čtyř generací obyčejné, byť netypické rodiny z Osla zaznamenává román Poloviční bratr prostřednictvím příběhu hlavního hrdiny Barnuma Nielsena, vyrůstajícího se svým starším, nevlastním bratrem Fredem v padesátých a šedesátých letech 20. století. Barnum Freda obdivuje, zbožňuje jeho sílu a neoblomnost, protože sám žádnou z těchto vlastností nemá, je naopak velmi zranitelný a zakomplexovaný. Intenzivním a naléhavým vyprávěním, které vtahuje čtenáře stále hlouběji do spleti osudových náhod, prolíná smířlivý, humorný tón a pochopení pro lidské slabosti.
Román byl v roce 2002 oceněn Severskou cenou za literaturu. (Založil/a: Terienka)

Lars Saabye Christensen Lars Saabye Christensen
*21.09.1953

HELDEN
  5. 3. 2013, 8:16
Já chci do Norska! :) Tedy po přečtení této knihy určitě. Lars Christensen prostě psát umí a já si tak můžu živě představovat, jak si užívám v chatičce u Oslofjordu, jak se ve větru vznáším na Rostu nebo se dívám na Oslo z Holmenkollenu...