Smysl Životic

Poprvé vydáno celosvětově: 1983

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0285-7

Argo (2010) 978-80-257-0285-7 107

Už vás někdy bolelo jalubí? Cítíte se poněkud nesví před dámou, která má krásné násavrky? A jestlipak máte mezi svými přáteli nějakého škrováda? Na tyto a spoustu další hlavolamných otázek vám pomůže odpovědět Smysl Životic, geniální kříženec výkladového slovníku a seznamu místních jmen, který sepsal Douglas Adams, autor celovesmírně proslaveného Stopařova průvodce Galaxií, spolu s kolegou Johnem Lloydem. Adams si uvědomil, že ve světě kolem nás i v naší mysli existuje spousta předmětů, situací, pocitů a vjemů, pro které jazyk dosud nemá žádné pojmenování, a rozhodl se tato bílá místa v popisu naší reality zaplnit.
Svou větší než malou troškou k dílu přispěl jazykově litý překladatel Petr Kopet a vizuálně nemilosrdný ilustrátor Vladimír Chalupa. (Založil/a: icekafe)

BíláVrána
  21. 3. 2013, 21:15
Z této knihy jsem byla skutečně na rozpacích. S hodnocením jsem dlouho váhala mezi hrůzou a jednou hvězdičkou; nakonec - snad kvůli Adamsově autorství - vyhrála jedna hvězdička, nicméně... Ač je nápad poměrně originální, jeho uchopení mne spíše vyděsilo než zaujalo. Nejsem si jista, do jaké míry je na vině překlad, ale jistě nemám chuť to více zkoumat. Škoda!