Svět, který čeká na zrození

Svět, který čeká na zrození Originální název: A World Waiting to Be Born

Argo - 2003
ISBN: 80-7203-490-1

Argo (2003) 80-7203-490-1 426

Světoznámý autor soustředil pozornost na pojem civilizovanost, ve smyslu základní lidské slušnosti, která souvisí s upřímností a poctivostí k ostatním i sobě samému.Proslulý psychoterapeut vychází z myšlenky, že jednou z vážných chorob současného světa je nedostatek "civilizovanosti" - elementární, nevypočítavé lidské slušnosti, která je pro zdravé fungování lidských organizací (od manželství přes rodinu až po velké firmy) zásadní. Autor na příkladech ze života i ze své praxe objasňuje, jak se oprostit od sebestředného manipulativního chování, jak najít cestu zpět k civilizovanosti, a tím i k vlastní vyrovnanosti. Duchovní růst a snaha o etické chování je úkolem každého z nás. Onu civilizovanost chápe jako prvotní povolání, mravní imperativ. Část uvedené publikace se zabývá problematikou práce Nadace pro podporu komunity a také vlastní metodou, jak v organizacích znovu nastolit civilizované prostředí. (Založil/a: hero.piggy)