Originální název: The Sun Also Rises

Knižní klub (2003) 80-242-0231-X 208
Knižní klub (2000)
Odeon (1985) 01-025-85 288 Vyšlo společně s dílem Stařec a moře
Mladá fronta (1966)

Dílo, ve kterém hlavnímu hrdinovi Jakobu Barnesovi brání válečné zmrzačení v naplnění lásky k Brett Ashleyové, se kterou z toho důvodu nemůže chodit - ona to odmítá, protože by mu musela být nevěrná. Součástí je dokumentární reportáž z každoroční fiesty v Pamploně ve Španělsku - běh býků ulicemi do arény a korida.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: MrVogler)

Lecter
  12. 11. 2015, 17:19
Z té knihy je cítit lehkost a volnost.Večírek,který trvá několik dní.Čas,který dovoluje zapomenout a snít.Ale vždycky se pak musíte probudit.
huttershofen
  11. 1. 2013, 22:46
Jedna z knih, kterou jsem si s chutí přečetl dvakrát. Hemingwaye člověk miluje, nebo se u něj nudí. Já patřím do první skupiny. Po přečtení Fiesty jsem měl chuť se sebrat, jet do nějaké malé zapomenuté španělské vesničky, popíjet tam víno a nic nedělat.
karkulin1982
  1. 5. 2014, 8:58
Knihu jsem četla před lety na SŠ jako povinnou četbu. Ani nevím, proč jsem si nevybrala Stařec a moře, ale každopádně jsem dobře udělala. Příběh se mi velmi líbil, ani mi nevadilo to množství alkoholu v něm, ani že šlo o jeden nepřetržitý večírek - alespoň pro mě. Také se mi kniha líbila proto, že byla doposud jediná, kterou jsem četla a odehrávala se ve Španělsku. Od té doby jsem velkou příznivkyní autora.
spitfirehaga
  15. 7. 2013, 13:00
Kamenujte mě, ale tahle kniha se mi nelíbila. Po přečtení Komu zvoní hrana a Sbohem, armádo! jsem očekával něco podobně působivého. O to větší pak bylo zklamání.
Kniha bezpochyby patří k tomu lepšímu, co bylo napsáno, ale dle mého názoru neobstojí oproti již zmiňovaným knihám nebo třeba tvorbě E. M. Remarqua, jehož témata byla v lecčem podobná.

Barca9358
  21. 8. 2016, 14:52
Konečně jsem narazila na odlehčené a oddechové čtení, které mě bavilo. Jednoduše napsaná kniha, která si na nic nehraje, prostě jen vypráví příběh několika přátel účastnících se fiesty.
bobe.hop
  27. 9. 2013, 20:13
Kombinace cestopisného románu, opilcova deníčku a zpovědi ze života s nymfomankou. Dohromady tu máme balíček neřestí podávaný v úhledném dárkovém balení, z kteréhož nám krásně vyplývá, že doba nám mění pouze formu, ale obsah zůstává stejný. Nečekejme tedy moc a dostaví se poklidně ubíhající čtení s přirozenou interakcí postav. Horší to je ovšem se zápletkou, celek působí trochu jednotvárně s absencí gradace, samotnou absenci nám může vynahradit jen už zmíněná přemíra alkoholu :)
Linthoron
  9. 6. 2012, 22:43
Můj první Hemingway. Jsem potěšen, opravdu příjemné počteníčko, místy se děje mnoho, místy skoro nic, a stejně je vždy co číst. A ty popisy španělské krajiny... Je to sen, odcestovat s pár přáteli do Španělska... do hor rybařit, a ve městě jen tak chodit po barech a kavárnách, všude si dát drink nebo láhev vína.
Chelsi
  19. 10. 2011, 18:41
Docela náročné dílo na přečtení. Taková knížečka a já jí četla tak dlouho, ale stálo to určitě za to! Musím říct, že mě to neskutečně uchvátilo. Jak to všechno popisuje. Vše jsem si dokázala živě představit.
Ještě, že už tenhle druh zábavy je zakázán, tedy jestli to není nějaký drb :D
chinaski
  11. 1. 2011, 3:05
Prvni polovina knihy patri k tomu nejlepsimu, co Ernest kdy vytvoril. Pokazde, kdyz jsem v Parizi, obchazim mista, o kterych pise, a nechavam na sebe dychat zbytky atmosfery tech dob, kdy mesto na Seine bylo prednim shromazdistem umeleckych talentu a kdy alkohol byl jeste kvalitni a levny...

Bohuzel v druhe polovine novela lehce ztraci tempo, nastesti ji stale zachranuje spickovy styl, ktery kupodivu vynika i v celkove velice kvalitnim ceskem prekladu.

Tema touhy, kterou nelze naplnit, je v literature bezne. Malokdo jej vsak dokaze podat tak sugestivne a vybrousene, jako Ernest.