Originální název: Garden of Eden

Odeon - 2014
ISBN: 978-80-207-1579-1

Odeon (2014) 978-80-207-1579-1 238
Práce (1991) 80-208-0119-7 190

Částečně autobiografický příběh spisovatele Davida Bournea, jeho manželky Kateřiny a jejich přítelkyně Marity. (Založil/a: MrVogler)

Lecter
  30. 3. 2016, 14:06
Mně se tedy kniha líbila,ikdyž je psaná trošku jinak a,jak se píše,děj je nekompletní.Líbánky,trávené na jihu Francie a ve Španělsku,kde David píše román,narušuje jeho mladá žena,která se od začátku chce změnit.Domáhá se jiné role a celkově má problém s vlastní identitou.Vstupem společné přítelkyně Marity dochází ke změnám,které lze očekávat.Myslím,že ani vstupy a popisy z Afriky nejsou nudné,dá se v nich vyčíst Davidův vztah s otcem.Otevřený konec mi nevadí.
huttershofen
  31. 1. 2013, 15:53
Hrozná škoda, že je tahle kniha nedopsaná do konce. Ale i ten otevřený konec jí nakonec dodává své kouzlo. Hemingway geniálně popsal houstnoucí napětí a nevyslovené stupňující se šílenství jedné z ženských postav.
23.44
  26. 6. 2013, 19:14
Plynulé, věrohodné, alkoholické...některá místa mi překážela, hlavně ukázky z tvorby Davida, povídky z Afriky, byly vmezeřeny trochu násilně... pokračování mohlo být zajímavé, ale otevřený konec zase dává zelenou představivosti...zaujal mě i doslov, kniha byla vydána posmrtně a z původního rozsahu osekána asi na 1/3...nevím proč a jakým právem, měl to zůstat v původním stavu!
Denisa Nedvědová
  29. 3. 2016, 21:07
Na knihu jsem se velmi těšila, ale musím říct, že Mé docela zklamala. Omývají se tam dokola stále ty samé věty, postava bourna mi vadila. Podpantoflak bez názoru. Kateřina byla zase dost blázen.
Nicméně, zápletka zadna. Je to porad to samé. Každý den se váli na plazi a piji alkohol. Az asi po 80 stranách nastane změna, kdy se k nim přida Marita a dále se pokračuje ve stejných kolejích. Kniha bez závěru.. nebylo to úplne špatne, jen mi kniha přišla dost utahana a o ničem