Léta utopie

Léta utopie Originální název: Les années d'utopie

Bookman - 2004
ISBN: 80-903455-1-4

Bookman (2004) 80-903455-1-4 208

Ve své vzpomínkové knize Léta utopie se Jean-Claude Carriere vrací do bouřlivého roku 1968, kdy poprvé navštívil New York, seznámil se s Milošem Formanem a Ivanem Passerem a rovněž s kulturou hippies, bažících po volné lásce a drogách. Poté se s Milošem Formanem plaví do Francie, aby měli klid na psaní scénáře k Taking Off. Ani tam však nenacházejí klid, protože v Paříži začíná studentská revoluce a ulice jsou plné plné barikád a revoltující mládeže. Na festivalu v Cannes vládne chaos, neboť filmaři se přidávají ke studentům a celý festival se ocitá v troskách. Forman tedy navrhuje cestu do Prahy, která se jeví, proti New Yorku a Paříži, jako klidné město. V Praze však vrcholí snahy Pražského jara i s hořkým koncem vpádu "bratrských" vojsk. A tak by se kniha také klidně mohla jmenovat "Jak jsme chtěli napsat film o runaway kids, ale svět byl v takovém zmatku, že jsme sami neměli kam utéct". (Založil/a: belasis)

belasis
  12. 9. 2010, 12:52
Skvělá kniha o šedesátých letech a událostech té doby. DOPORUČUJI!!!