Brněnské metro

Originální název: Brněnské metro

Host - 2007
ISBN: 80-7294-208-5

Host (2007) 80-7294-208-5 124

Bogdan Trojak byl až dosud jedním z čelných představitelů básnické generace 90. let. Získal řadu literárních ocenění, ale právě když se ocitl na vrcholu tvůrčích sil, odjel do vesnice Bořetice pěstovat víno. Teď se však ukázalo, že v ústraní také prověřoval na první pohled fantaskní teorii: Je v Brně metro? Jeho povídkový cyklus přináší svérázné příběhy z prostředí brněnské básnické „bohémy“ 90. let. Trojakovo alter ego — poeta Kojál — zažívá nejrůznější bizarní příhody s kumpány z hospod a brněnského podzemí, ale i umělecké smetánky. A i když jsou některé historky stěží uvěřitelné, víme, že skutečná realita byla mnohem horší. Trojakovo alter ego — poeta Kojál — zažívá nejrůznější bizarní příhody s kumpány z hospod a brněnského podzemí, ale i umělecké smetánky. A i když jsou některé historky stěží uvěřitelné, víme, že skutečná realita byla mnohem horší. (Založil/a: Marionnettiste)

Fraxsis
  1. 4. 2015, 10:20
Rozhodně jeden z klenotů absurdního humoru u nás. Snad nikdy v životě jsem nelitoval toho, že jsem nějakou knihu přečetl tak rychle. Na konci jsem sám nevěřil, že tam už není nic víc. Nedoporučuji číst na veřejných místech, těžko se lze ubránit záchvatům smíchu a pláči. Budete za blázna taky vzhledem k formátu knihy, který spíše připomíná nějakou sbírku omalovánek pro narkomany. A Víta Slívu už nikdy nespatřím v sympatičtějším světle. "Kojál - číst - může!" a nebo "Kuběna překonal vrozenou hrdost a začal: Sled, zbled, na pohled..." Metro v Brně je.