Originální název: To Have and Have Not

ISBN: 978-80-207-1587-6

Odeon (2014) 978-80-207-1587-6 216
Práce (1979) 192
Lukasík (1946)

Příběh rybáře Harryho Morgana, který se musel živit pašováním alkoholu mezi Kubou a Spojenými státy v době hospodářské krize ve 30. letech 20. století. Autr srovnává postavu chudého Harryho s postavou intelektuála Richarda Gordona a ukazuje tak dva světy - svět těch co mají a svět těch co nemají. (Založil/a: MrVogler)

Martin_cz
  28. 7. 2014, 11:57
Tohle už bylo i vytěžující a dočetl jsem to se značnou únavou ke čtení samému. Nic pro mne přínosného, zajímavého a už vůbec ne zábavného. Přesto je zde však pár pěkných momentů a přibližujících okamžiků k dané době. Nicméně je tato kniha tou téměř poslední, co mě utvrdila v tom, že mi Hemingway nemůže sednout.
huttershofen
  31. 1. 2013, 14:55
Syrový Hemingway ve své klasické oblíbené poloze, silný jedinec (v tomhle případě ne úplně na té správné straně zákona) tvrdě bojuje s nepřízní osudu.
pratoriax
  4. 2. 2014, 14:50
Po Starci a mori jsem chtel dat Hemingwayovi druhou sanci. Ze jsem se na to nevybodnul. Po slibnem zacatku jsem s neuveritelne nudnou knihou doslova bojoval a jeste se budu dlouho divit, ze jsem se nejakym zpusobem dobral ke konci. Obavam se, ze Hemingway nikdy vice.