Motelové kroniky

Originální název: Motel Cronicles

Maťa - 2009
ISBN: 978-80-7287-134-6

Maťa (2009) 978-80-7287-134-6 172

Autobiografické příběhy spisovatele, dramatika (např. Láskou posedlí), scénáristy (např. Zabriskie Point), filmového herce a hudebníka Sama Sheparda.
Kniha, z níž vychází cenami ověnčený film Wima Wenderse Paříž, Texas (1984), ukazuje syrovou krásu pustiny amerického Západu, jež se stává hořkou metaforou Amerického snu. „Sam Shepard je šaman – šaman Nového světa. Sam je stejně americký jako peyotl, kouzelné houbičky, rock and roll a medicinmanovy váčky.“ (Založil/a: Jarin)

Sam Shepard Sam Shepard
*05.11.1943

Dadzi
  24. 5. 2011, 12:00
Původně jsem chtěl knihu ohodnotit jen třema hvězdama, ale poslední část mě přesvědčila. Knihu jsem si poměrně užil. Vyhovovala mi kombinace útvarů... basně, krátky povídky, denikový zaznamy! Občas mi to silně připomínalo Bukowskiho. Celou dobu se nic nedělo a v posledních dvou větách se všechno rozuzlilo a pointa vylezla na povrch. Rozhodně doporučuji jako odpočinkovou knihu, nebo pokud se vám prostě nechce číst nějakou strašnou bichli.