Originální název: Redeeming Love

Návrat domů - 2015
ISBN: 978-80-7255-348-8

Návrat domů (2015) 978-80-7255-348-8 416
Ikar (1999) 80-7202-474-4 437

Romantická historická novela odehrávající se v na konci 19.století, v době zlaté horečky, v Californii. Příběh je inspirován biblickým příběhem Ozeáše. Autorka chce příběhem ukázat Boží lásku, která pro nás znamená vykoupení z hříchů.

Malá Sarah už jako tří leté dítě zjistí, že je nechtěná a otcem nenáviděná. Okolnosti donutí ji i její matku Mae přestěhovát se do přístavu. Aby se aspoň nějak uživily, stane se Mae prostitutkou. O pět let později onemocní a umírá. Malá Sarah zůstává s přítelem své zemřelé matky, Rabem. Ten, protože se o dítě neumí starat, ji v dobré víře, že pro ni dělá něco dobrého, nevědomky prodává do nevěstince, kde je poprvé zneužita. Již od mala si toho Sarah vytrpěla dost a tak už od života ani nečeká nic dobrého. Své srdce obalila do hodně tvrdého pláště. Ani farmářovi Michaelovi Ozeášovi, který se do nevěstinky Angel (nové jméno Sarah) zamiloval, a umínil si ji zachránit, se nedařilo pod ten plášť dostat. Její zatvrzelost a nedůvěřivost v to, že dobro existuje, vedla k opakovaným útěkům od Michaela... (Založil/a: Rieusse)

Brokolice
  9. 5. 2016, 20:49
To je ta nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla. Všem ji vřele doporučuji. Je dojemná, smutná a móóóc krásná.