Originální název: Islands in the Stream

Knižní klub - 1998
ISBN: 80-7176-739-5

Knižní klub (1998) 80-7176-739-5 431
Odeon (1972)

Román z autorovy pozůstalosti, dílo, pro něž těžil Hemingway látku ze své umělecké krize, z historie svých manželství, z osudu svých synů a ze své činnosti námořního partyzána za druhé světové války. Hrdinou románu je tragická postava malíře, který si uvědomuje, že jeho tvůrčí síly slábnou a který nadto trpí rozvratem manželství a jehož útěchou jsou jen jeho tři synové. Děj, jenž se odehrává před druhou světovou válkou na ostrovech Bimini, za druhé světové války na Kubě a posléze na moři a během něhož hrdina své syny ztrácí, vrcholí dramatickým pátráním po německé ponorce a její posádce... (Založil/a: MrVogler)

Dadzi
  25. 6. 2012, 19:39
Velmi poutavá kniha, vlastně jako většina z Hemingwayova díla, nic méně nekteré části byly lehce utahané... celkový příběh je víc než dokonalý, až na to, že člověk v poslední čtvrtině už vlastně tak nějak ví, jak všechno dopadne! Otevřený konec vše ale určitým způsobem oživí... pasáže o hlavních životních zvratech hrdiny Thomase Hudsona byly více něžli dokonalé - prosté a přímě, skutečné, prostě jak to Ernest uměl! 4.5/5
ROB33
  16. 10. 2013, 11:16
Je to první kniha od Hemingwaye, kterou jsem četl. Tato kniha je rozdělena na tři díly. První díl se četl velmi dobře a příběh měl určitě napětí. Druhý díl je jakoby jiná kniha, jiný příběh, chvíli mi trvalo než jsem se znova do knihy začetl. V posledním díle se sice podařilo autorovi knihu trochu oživit, ale celkově bych hodnotil tuto knihu jako lehce nadprůměrnou.
huttershofen
  26. 3. 2013, 9:59
První polovina mě nadchla, příběhem, zvlátním napětím, prostředím..druhá už se mi četla hůř. Ale jinak další z důkazů toho, že když mistr ovládne nějaké téma, proč to měnit. Všechny Hemingwaovy knihy jsou na stejná témata (lov, válka, tady nepoužitá korida..), ale pořád mě to od něj baví.
slupinka
  25. 3. 2011, 22:22
Zajímavá a čtivá knížka, jen je škoda že uprostřed knihy Hemingway rozběhnutý příběh utne a chvíli mi to trvalo než sem se začetla do ne úplně návázaného pokračování, chvílemi jsem nevěděla jestli je to ta samá postava jako na začátku...každopádně typické hemingwayovské prostředí kde jsou znát autorovy osobní prožitky...
Hejtmy
  13. 3. 2011, 8:27
Hemingwayova částečně autobiografická kniha o životě obyčejných lidí na ostrovech u kubánského pobřeží. Dočetl jsem se sebezapřením, protože děje je tam poskrovnu.