Kocour, který pozoroval lidi

Kocour, který pozoroval lidi Originální název: The Cat Who Came in from the Cold

Moba - 2010
ISBN: 978-80-243-3818-7

Moba (2010) 978-80-243-3818-7 104

Bengálský kocour Billi žije na mangovníku nedaleko městečka a sleduje se zájmem lidské počínání. Hlavně přátelství mezi psem a malou holčičkou v něm vyvolává zvědavost. Aby se dozvěděl o lidech víc, vydává se Billi na dlouhou cestu, na níž se dozvídá, co si o lidech myslí ostatní zvířata, a která skončí dojemným přátelstvím.
Jeffrey Moussaieff Masson nadělil dárek nejen milovníkům koček. Kouzelný příběh o první kočce domácí je současně alegorií o víře a nás lidech. (Založil/a: pischkotek)

Introvert
  30. 4. 2014, 19:32
To je příjemné počtení. Sonda do zvířecích duší; co by asi řekla o člověku, kdyby uměla mluvit. Pohledem kocourka Billí a jeho přátel z toho lidé nevyšli příliš vítězně...
Po přečtení této knížky je mi obzvláště milé nadšené vítání mého vlastního kocourka :-))
Bastet
  22. 6. 2011, 22:07
Tuhle knížku jsem si v knihovně půjčila, protože hlavní hrdina je bengálský kocourek. Při čtení prvních stránek jsem si říkala, že těch pár stránek přetrpím, ale postupně mě příběh vtáhl do sebe a já musela neustále přemýšlet o kocourkovi Billi a jeho touze po novém stylu života. Billiho pouť a rozpravy s ostatními zvířaty jsou úžasným zrcadlem našeho života a nutí přemýšlet. Kdo máte kočku nebo je máte rádi, tak si tuhle knihu rozhodně nenechte ujít.