Hlavou a srdcem

Hlavou a srdcem Originální název: The Power of One

Alpress - 2004
ISBN: 80-7218-951-4

Alpress (2004) 80-7218-951-4 485

Malý kluk,vyrůstající na farmě v jihoafrické republice,je náhle vytržen z teplé a bezpečné náruče černošské chůvy.Jeho matka se nervově zhroutila,otce neměl,a tak ho poslali do internátní školy.Jako nejmladší ze všech dětí,navíc rooinek-anglán,jak ho ostatní posměšně nazývali,se setkává s nenávistí,šikanou a nemilosrdným mučením ze strany búrských spolužáků.Díky tomu se začala rodit hluboko v chlapcově nitru nezdolná vůle k přežití v nepřátelském prostředí,ta během jeho života stále narůstá.Nejdříve hlavou a pak srdcem!Tohle opakoval Hoppe,boxerský šampion,odstrkovanému sedmiletému hochovi,který snil o tom,že se stane nejlepším boxerem světa.
Strhující děj,se syrovou pravdivostí z prostředí jihoafrických škol,boxerských ringů,rudných dolů a věznic,ale i krásou africké přírody.Poutavý román nese mnoho autobiografických prvků. (Založil/a: Markenz)

Bryce Courtenay Bryce Courtenay
*14.08.1933 - †22.11.2012

martina3
  30. 12. 2013, 20:40
Ta kniha mi byla doporučena. Nejdřív jsem se podle názvu bála, že je to červená knihovna. Pak jsem si přečetla záložku a měla chuť ji bez čtení vrátit. Naštěstí jsem to neudělala. Má příběh, je vtipná a kouzelná.
Takže varování - nečtěte o čem to je, ale rovnou do toho vleťte.