Originální název: Short Stories

Odeon (2016) 978-80-207-1718-4 488
Knižní klub (1998) 80-7176-809-X 447
Odeon (1978)
Odeon (1974)

Soubor nejlepších Hemingwayových povídek, tak jak je autor sám sestavil r. 1938 a jak nejdříve vyšly pod názvem Pátá kolona a prvních čtyřicet devět povídek. Hemingway sleduje proces životního nazrávání mladého člověka s prvními konfrontacemi iluzí a reality, s prvním setkáním s otázkami života a smrti (Indiánský tábor), s prvními životními zklamáními a rozchody (Když cosi končí). Hemingwayův hrdina "ztracené generace" z prvé světové války je zbaven iluzí a nevěří již ani na lásku (Vojákův návrat), či se dostává do středu neúprosného ringu světa, kde musí tvrdě hájit své místo (Rváč, Padesát papírů). Příběhy zavádějí do Afriky pod zasněžené vrcholky Kilimandžára, do lesů v Michiganu, na italskou frontu, do poválečné Francie, do Španělska apod. (Založil/a: MrVogler)

Michelle S
  24. 4. 2015, 16:41
Obsahuje spoiler spoiler Skvělá sbírka povídek! Některé byly naprosto dokonalé (Sněhy na Kilimandžáru, Krátké štěstí Francise Macombera, povídky o Nickovi Adamsovi...), některé byly velmi dobré a pár jich sice bylo na témata, která mi nejsou blízká (box, býčí zápasy), přesto i ony byly nakonec poutavé (to zdlouhavé zabíjení býka v Neporaženém mně bude strašit ještě dlouho:-) ).
zelvicka
  5. 10. 2012, 10:59
Netuším, nakolik se soubor "Povídky" shoduje s anglickým souborem "The Snows of Kilimanjaro", ale je to prostě Hemingway. Poslední povídka o rybaření je krásná, ty před ní některé více, některé méně.