Vražda cara Mikuláše

Vražda cara Mikuláše Originální název: Vražda cara Mikuláše

Moba - 1997
ISBN: 80-7173-347-4

Moba (1997) 80-7173-347-4 92

Kniha vypovídá o řadě pozoruhodných skutečností, které provázely zavraždění cara Mikuláše II. a jeho rodiny. Kdo dal příkaz k vraždě Romanovců? Přežil někdo z nich masakr v Jekatěrinburgu? Kdo jsou vrahové carské rodiny? Jakou roli při tom hrály československé legie? Co se stalo s ostatky mrtvých? Tyto otázky zodpovídají tajné dokumenty politbyra sovětských komunistů ... (Založil/a: Milena)

Ducii
  14. 5. 2014, 13:06
Přehledně a stručně o tom ,co se stalo s carskou rodinou. Kniha je mírně zastaralá v tom, že dnes už máme i tehdy chybějící ostatky dvou carových dětí. I tak je ale kniha vhodná pro toho, kdo se o Romanovce začíná zajímat. Já už jsem toho o nich přečetla mnoho, takže mne to zas tolik nezaujalo a neobohatilo. Líbila se mi nejvíce část rozebírající, kdo je hlavou rodiny dnes. Vím, že se o tom vedou spory, takže jsem ráda, že tady to přehledně zmínili, proč jsou v tom problémy a není to jasné.