Originální název: Across the River and into the Trees

Melantrich - 1958

Melantrich (1958) 224

Tragicky laděná novela význačného amerického spisovatele o milostném příběhu mladé Italky a amerického důstojníka, jehož těžká choroba odsuzuje k brzké smrti. Děj se odehrává v Benátkách a je soustředěn do několika dní na konci druhé světové války.

Román vyšel také v Odeonu 1978 pod názvem Přes řeku do stínu stromů společně s Pohyblivým svátkem. (Založil/a: MrVogler)

huttershofen
  31. 1. 2013, 15:56
Pro mě osobně trohu slabší kousek, ale pouze v porovnání s ostatními knížkami EH, které mám v osobním žebříčku hodně vysoko. I tak jsem ale přečetl s velkou chutí.
Michelle S
  31. 5. 2015, 13:27
Překrásně napsané, Hemingwayův styl je prostě lahoda. Přesto mi tam něco chybělo...
Přišlo mi, že děj trochu utrpěl na úkor krásných vět a milostných vyznání, kterých bylo na můj vkus opravdu moc. Taky mi to přišlo dost ukecané.... Chyběla mi tam ta lehkost, kterou jsem obdivovala na ostatních Hemingwayových kouscích, co jsem četla. Ale styl to pořád mělo:-)
Matthias
  21. 4. 2010, 21:17
Across the River and into the Trees? Nejmenuje se to v češtině náhodou "přes řeku do stínu stromů" ? Hemingway opravdu umí popsat lásku docela hezky, né nijak přehnaně ani povrchně, ale přirozeně, docela tam byla už cítit ta velká zkušenost se psaním. Jen příliš moc nudných momentů, příběh to v podstatě nemělo a nijak to ani moc nedopadlo... A postavy v hemingwayových románech jsou někdy a moc podezřele hodné a přátelské... asi si Ernest vysnil svůj svět :)