Tajemství inkvizitora Eymerika

Tajemství inkvizitora Eymerika Originální název: Il Mistero dell´inquisitore Eymerich

Mladá fronta - 2005
ISBN: 80-204-1288-3

Mladá fronta (2005) 80-204-1288-3 312

Temný román s prvky fantasy a sci-fi s autentickou hlavní postavou, inkvizitorem Eymerikem. Děj románu se střídavě odehrává ve 14. století na Sardinii, ve Vídni a Spojených státech ve 40. - 60. letech 20. století i v blízké budoucnosti, kdy je mimo jiné předložen i možný rozpad Spojených států amerických. (Založil/a: slide)

Valerio Evangelisti Valerio Evangelisti
*20.06.1952

Jasanek
  21. 8. 2013, 11:00
Zajímavě komponovaná kniha, která má daleko větší potenciál, než se jí podaří "vytřískat" z rozehrané hry. Přiznám se, že jsem některé souvislosti moc nepochopil.

Hlavní postava Eymerika je vcelku sympatická a několikrát mile překvapí, ale celkový dojem z knihy je spíše negativní.
StudnaX
  30. 7. 2013, 0:41
Vynikající fantasy, nadprůměrná sci-fi. Vynikající dialogy a sympatická hlavní postava. Co se týče MF, jedno z toho nejlepšího, co vydali.