Originální název: The Voyage of the Dawn Treader

Fragment (2015) 978-80-253-2328-1 264
Fragment (2006) 80-253-0164-8 264
Návrat domů (1999) 176
Orbis Pictus (1992) 191

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě k Východním ostrovům. Nenechte si ujít Letopisy Narnie, fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.

Vikyna
  15. 2. 2012, 22:00
Nikdy mě nepřestane fascinovat autorova fantazie. Je neuvěřitelné, kolik situací a různých prostředí dokáže vymyslet. Jinak, jako u všech dílů, mě hrozně mrzel nevyužitý potenciál. Některé situace mi přišly vyloženě odbyté - třeba ta s ostrovem, kde se sny stávali skutečností. Tam mohla být tak úžasná dechberoucí zápletka, ale hrdinové tam prostě vjeli a zase vyjeli. Konec. Je to velká škoda.
Fešná Bleška
  4. 8. 2014, 12:03
U této Narnie jsem se velmi nasmála, a to díky přítomnosti nafoukaného bratrance Eustace a myšáka Rípčípa. Celkově je tahle kniha nabytá dějem, ale zdálo se mi, že někde ho mohlo být o drobátek víc. Nejlepší díl hned po Koni a jeho chlapci.
VaclavB
  22. 1. 2015, 13:46
Jeden z nejlepších dílů série. Jednak díky nové, vtipné postavě Eustáce a také díky odysseovské cestě "na kraj světa", při které zažijeme mnoho dobrodružství. Nezůstává ale jen u něj a nacházíme zde i psychologické a výchovné prvky (náprava rozmaleného spratka, dopad splněných snů, atd...). Konec skoro až dojemný.
Shifer
  10. 3. 2013, 17:31
Se Stříbrnou židlí nejlepší díl. Ani jsem nepostřehla, že tam není Petr a Zuzana a nejvíc jsem si oblíbila myšáka Rípčípa :)
monsulka
  10. 3. 2012, 21:57
Tenhle díl je takový slabý tím, že tam není Petr a Zuzana, ale co se dá dělat, i bez nich byl zajímavý a přečetla jsem ho jedním dechem.
Honey0105
  2. 11. 2010, 21:21
Jak se vyjádřit? Pořád tu píši víceméně kritiku na Letopisy Narnie a znovu tomu nebude jinak. U začátku knížky jsem byla u vytržení, abych mohla číst dál, protože se mi líbila nová postava Eustáce. Eustác mě fascinoval i svými zápisky do deníku. To bylo fajn, ale poté, co se z Eustáce stal drak a někde po dvou stránkách už byl zase člověk, šel děj už trochu z kopce. Podle mě by byl vše dobrý nápad, ale chtělo tomu dát trošku víc písmenek, aby to bylo obsáhlejší, zajímavější a také lákavější. Samozřejmě kdybych to četla jako malá holka, třeba by mě to chytlo, ale.. První knihu jsem přčetla asi v jedenácti letech a musím se přiznat, že se mi nelíbila vůbec a až teď v pozdním věku jsem na ní změnila názor k lepšímu. A vlastně tento díl jsem četla hlavně kvůli filmu, který má přijít do kin. Chtěla jsem mít předtím přečtenou knižní předlohu. Ráda porovnávám knihy s filmy, ale musím přečíst nejdřív knihu, protože když první vidím filmové zpracování, tak mě kniha tolik neláká. A navíc Narnie je fenoménem skoro jako Harry Potter a když ji nečtete tak vám pak přijde, že jste jediný, kdo není v obraze. (:D)
kat
  3. 2. 2011, 12:05
Tenhle díl byl pro mě jedním z nejslabších. Moc mě to nebavilo. Nevím, čím to, ale mě tenhle díl moc nezaujal. Jinak ale se Letopisy Narnie čtou hodně dobře a máte je brzy přečtené.
Tumbik
  23. 12. 2015, 0:22
Lepší než většina Narniovských knih, ale i tak jsem celkem usínal, protože mě děj nijak nezaujal (až na pár světlých momentů).
Slavka
  21. 3. 2012, 12:44
Zajímavé hlavně pro mladší čtenáře. Já osobně si vychutnávala především postavu Eustáce, nepřítomnost Zuzky a Petra mi nijak výrazně nevadila.
vojtechadamcik
  26. 12. 2010, 10:25
Dobré, opět malý reparát oproti předchozímu dílu, zejména novou postavou Eustace. Opravdu mě tento díl pobavil. Vynikající prostředí, děj přehledný a vtipné komentáře Rípčípa opravdu potěší.
Lucka Sagi
  14. 2. 2016, 22:10
Knížka je sci-fi a dobrodružného žánru. Knížka je o Edmundovi, Lucince a Eustaci kteří se obrazem dostanou do moře a vytáhnou je námořníci lodě prince Kaspiana která se jmenuje Jitřní poutník. Ocitají se opět v Narnii. Letopisy Narnie patří mezi moje nejoblíbenější knihy a doporučuji je všem! Zaručuji vám, že se nebudete nudit! A proto dávám 5 hvězdiček z 5.
James Bond
  30. 1. 2016, 13:09
Tento díl fantasy ságy pro děti (přibližně od devíti let) je opět plný napínavého dobrodružství a fantazie. Posádka lodi Jitřní poutník pod vedením prince Kaspiana se plaví najít sedm ztracených lordů, kteří mají kouzelné meče. Jen lordové a jejich meče mohou Narnii zbavit nebezpečí. Děti se připojí k posádce lodi, s pomocí modré hvězdy lordy najdou a osvobodí je z kletby věčného spánku. Není to ale jednoduchá cesta, čekají na ně různé zkoušky. Děti se nakonec vrátí domů a Narnie je v bezpečí. Bohužel s Luckou a Edmundem se lev Aslan loučí naposledy, budou již brzy dospělí, cesta do Narnie je otevřena jen dětem. Líbil se mi zajímavý popis lodi Jitřní poutník a zaujala mne postava Rípčípa, který je navzdory svému malému vzrůstu velmi statečný. Od knihy se nelze odtrhnout, je velmi napínavá.
mackovas4
  18. 12. 2014, 19:25
Kniha mě velmi nadchla,nevím proč,ale asi nejlepší díl z celé série :) O to víc mě zklamal film (ale to tak občas bývá). :)
Daniel Šiftanc
  23. 12. 2013, 0:23
Krásná kniha, konec mě úplně dojal i přes tu více jak v jiných dílech do očí bijící znázornění že křestanství je pravá víra. Celá kniha by dle mého názoru i dosti odlišná od předchozích hlavně díky neustálému poznávání nových ostrovů a neprobádaných končin. Bezpochyby prozatím za 5 dílů této ságy nejlepší dílo.
Indy
  26. 10. 2012, 12:58
Zatím jedna z nejlepších Lewisových knih. Prostředí se neustále mění, a tím je to dobrodružství zajímavější. Ten kdo má rád pohádky se špetkou fantasy, tak si myslím že se mu tato kniha bude líbit. :)
karca.b3
  22. 12. 2011, 16:05
je pěkná a bavila mě vážně moc škoda že nemám těch dílu víc hlavně mě zaujala Lucinka jak byla odvážná v kapitole9 ostrov hlasů jak se odvážila jít za tím kouzelníkem já bych jsem to nikdy nezvládla karin