Hannibal: zrození

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-377-7

Alpress (2007) 978-80-7362-377-7 291

Chronologicky první kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal.

Osmiletý chlapec Hannibal musí společně s ostatními členy movité rodiny opustit pohodlné sídlo v Litvě a prchnout před postupujícím Hitlerovým vojskem do lesů. Dlouhé měsíce se pak skrývají v lovecké chatě. Při pádu sestřeleného bombardéru zahynou všichni až na Hannibala a jeho sestřičku Míšu. Je nesmírná zima a k dovršení neštěstí přitáhne do jejich chaty tlupa banditů zběhlých z německé armády. Hrůzy, které následují, obrátí Hannibalův život naruby. Zkázu dokoná sovětský sirotčinec. Kluk, který prošel peklem na zemi, se vnitřně bouří. Poznenáhlu se mění ve stvůru. Není to už dítě, které sotva odrostlo pubertě. Mladý talentovaný student medicíny, který krásně maluje, nejvíc ze všeho prahne po krvi a po pomstě. Zrodil se nelítostný a krvelačný Hannibal Lecter.. (Založil/a: MrVogler)

Thomas Harris Thomas Harris
*11.04.1940

anishta
  12. 8. 2013, 17:38
Z počátku jsem nevěděla jak mám knihy o Hannibalovi číst a rozhodla jsem se pro chronologii... Takže jsem začala Zrozením... A to byla asi chyba... Kniha se mi líbila, je velmi čtivá a zhltala jsem ji neuvěřitelně rychle... Ale myslím, že mě trochu zklamala, bohužel nedokážu to více specifikovat, něco mi tam prostě vadilo... Jsem zvědavá na další knihy... :)
Abigor
  6. 6. 2012, 14:48
Jednu hvězdu strhávám za to, že mi to až příliš připomíná film - jako kdybych četl film. Můžou za to ty prostřihy do minulosti... Je zajímavý, že Harrisovy popisy nejsou nudný, to se hned tak nevidí.
Manon
  20. 5. 2014, 18:42
Také jsem začala knihy číst chronologicky a čekala jsem něco víc. Chtěla jsem aby mě víc mrazilo, abych se lépe vžila do role Hannibala, ale na druhou stranu má nejmenší hodnocení z ostatních, a tak to budu i vzhledem k délce knihy brát jako úvod do příběhu. Obdivuhodný, poutavý a čtivý úvod, ale s tím že na mě hlavní sousto ještě čeká.
Anett
  8. 8. 2013, 22:24
Ze série "Hannibal Lecter" je pro mě asi nejslabší knížka. Sice bylo zajímavé sledovat osudy malého Hannibala, ale přišlo mi to tak nějak zbytečně zdlouhavé a o ničem, takže dávám 3*.
trbuch
  8. 4. 2015, 17:53
Mě se to líbilo. Film jsem neviděl, takže jsem se těšil, jak autor pojme dětství již dříve vytvořené nevšední dospělé postavy. Bavilo mě odhadovat kudy se bude ubírat děj vzhledem k předurčeným povahovým vlastnostem této osoby.
Vé-Vé
  28. 7. 2012, 15:36
Film ti to připomíná snadno, když je film podle knihy. Vždycky si to chce zjistit, co vzniklo dřív ;)
mrkvič
  25. 12. 2015, 9:36
Thomas Harris má skvělý styl a čte se to parádně. Škoda že je knížka o tom, o čem je. Mladý Hannibal je tak dokonalý a všichni jeho blízcí jsou také tak úžasní. A všichni nepřátelé jsou tak prohnilí a nečestní a zkažení a ještě mají nejspíš malé pinďoury. Toto a absence výrazného padoucha dělá Zrození nejhorším dílem série.