Hannibal

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-734-1

Alpress (2002) 80-7218-734-1 400
Alpress (1999) 80-7218-299-4 480

Chronologicky čtvrtá kniha série Hannibal Lecter. Knihy na sebe navazují v tomto pořadí: Hannibal: zrození, Červený drak, Mlčení jehňátek a Hannibal.

Uplynulo již sedm let od chvíle, kdy dr. Hannibal Lecter uprchl z vězení, před sedmi lety s ním vedla zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová rozhovory ve věznici pro duševně choré zločince s maximální ostrahou. Doktor je stále volný a dává průchod svým nevýslovným zájmům, smyslně prožívá pikantní čichové a chuťové vjemy, esence života na svobodě, kde ho nikdo nestřeží. Starlingová však nedokáže na setkání s dr. Lecterem nikdy zapomenout a kovový přídech jeho málo používaného hlasu jí ve snech zní neustále v uších.
Na dr. Lectera vzpomíná i Mason Verger, který je posedlý touhou po pomstě. Byl šestou obětí dr. Lectera, ale přežil, a nyní rozvíjí své vlastní řeznické impérium. Díky kyslíkovému přístroji a síti www sleduje Verger veškeré dění. Brzy přichází na to, že aby upoutal doktorovu pozornost, musí mu nabídnout naprosto mimořádnou a nevinně vyhlížející návnadu: musí získat to, co má dr. Lecter nejraději. (Založil/a: MrVogler)

Thomas Harris Thomas Harris
*11.04.1940

Abigor
  19. 6. 2012, 0:31
Podle mě nejhorší kniha ze série. Scény z Itálie mě moc nevzaly, Krendlera jsem měl sto chutí uškrtit (dostal co si zasloužil, parchant jeden). Začátek na můj vkus poněkud pomalý, ale pak se to zlepšuje. Scéna, kde vystoupil Sammie mě opravdu vyděsila. Dál bych samozřejmě vyzdvihnul scény, kde Lecter vymývá Sterlingové mozek, to je opravdu doslova psychiatrický. Ale ta kniha - a tím pádem i série - má konec hodný mistra spisovatele. Výborně. Takže tak.
Dávám pět z nostalgie, tak trochu ze smutku z toho, že série končí, ale možná je to dobře. Nemělo by cenu to zbytečně protahovat. A určitě by to nemělo tak skvělej konec. Jinak bych dal obligátní čtyři hvězdy.
LadysR2
  1. 2. 2013, 13:04
Ani nevim, co napsat. Nejnudnější díl, ale pořád Lecter. Vlastně spíš Harris :-) Ale kdybych měl něco číst znovu, tak Červeného draka
Piinkpet
  10. 3. 2010, 17:20
vynikající kniha, tak poutavá, že jsem se musela na den hodit marod abych ji mohla konečně dočíst ;)
Zombík
  2. 8. 2012, 10:48
Doplnila jsem si mezeru v příběhu o Dr. Hannibalu Lecterovi a shledávám, že to nejlepší jsem si nechala na konec - Hannibal se nemůže ostatním dílům rovnat. A proč? Dr. Lecter je přece na svobodě. Ta jeho svoboda je panem Thomasem Harrisem tak nádherně vypodobněná, že na vás dýchá na každé stránce. Kdyby jste byli osm let zavření v jedné cele, taky byste si venku užívali :). Kdybych Dr. Lectera někde potkala, musela bych mu vyjádřit jedině obdiv. A pro ty, kdo viděl film a zatím nečetl knihu, čeká na konci malé překvapení :)))