Konec starých časů

Plus - 2010
ISBN: 978-80-00-02479-0

Plus (2010) 978-80-00-02479-0 256
Chvojkovo nakladatelství (1991)

V románu Konec starých časů, který byl psán v letech 1948-1949, ale zůstal v rukopise až do listopadu 1989, Jaroslav Žák vytvořil tragikomický obraz revoluce 1948 a následujících fází převratu v městečku Pepův Týnec. Základní téma románu - nikdo nemá právo překročit hranice lidskosti a nikdo je beztrestně nepřekročí - je zpracováno a nadlehčeno typickým Žákovým humorem, vyšperkováno neodolatelnými groteskními situacemi a jeho osvědčenou slovní komikou. Sám autor nazýval tento román "historickým skečem" a připsal mu podtitul: Romance v dur o lidech a zvířatech. (Založil/a: Matylda)

Hledající
  6. 10. 2016, 16:08
Milé a vtipné čtení o změně "režimu" na malém městečku. Pobavilo mě vykreslení i chování jednotlivých postav, bohužel v reálném světě i čase tato "dějinná událost" zas tak vtipná nebyla, svobodně smát jsme se mohli zas až po 41 letech. Příjemné počtení, ale to je tak všechno. Na druhou stranu autor zde nějaké "hlubokomyšlenkářství" ani neplánoval.