Magický čtverec Albrechta Dürera

Magický čtverec Albrechta Dürera Originální název: Il quadrato magico di Dürer

Metafora - 2009
ISBN: 978-80-7359-181-6

Metafora (2009) 978-80-7359-181-6 268

Tajemství slavného malíře sahá až do dnešních dnů… Od autorky knih Zahrada pozemských rozkoší a Rembrandtův trojúhelník. Když klient známé londýnské advokátky zdědí obraz, který by mohl být dílem renesančního malíře Albrechta Dürera, bez renomovaného znalce umění se to neobejde. A profesor Duncan Beck je nejlepší z nejlepších. Ani on, ani advokátka Celia Swintonová ovšem netuší, že je brzy čeká krvavé překvapení… Pokud nechtějí oba skončit ve vazbě pro podezření z vraždy, nezbývá jim než dopadnout skutečné vrahy. Zdá se, že kromě obrazu jde také o jakýsi záhadný předmět, jehož původ sahá až do Dürerových časů, do kterých nás autorka nechá barvitě a sugestivně nahlédnout… (Založil/a: Skoupe)

chazynka
  25. 1. 2014, 9:10
Hned po pár prvních větách jsem si řekla, to bude ale blbost. Úžasně krásná advokátka, která je velmi podobná Kate Moss, což je v knize zmíněno snad 50x, až jsem se musela podívat, jak ona supermodelka vypadá :-D Dost mi přišlo, že se autorka snaží napodobit styl Dana Browna, ale moc to asi nevyšlo. Nebylo to nejhorší, ale další knihy od této autorky číst nehodlám a knížky nejspíš poputuje do bazaru.