Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Magické hračkářství

78%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Magické hračkářství
Autor:
Originální název: The Magic Toyshop

Nejnovější vydání:
Dybbuk - 2010
ISBN: 978-80-7438-010-5
Počet stránek: 219
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dybbuk (2010) 978-80-7438-010-5 219

Patnáctiletá Melánie se po smrti rodičů spolu se svými dvěma mladšími sourozenci přestěhuje ke svému strýci do Londýna. Přechod z nevinnosti vesnického života k dusnému, drsnému, ale přitom barvitému životu v domě strýce-loutkáře, jeho hluchoněmé ženy Margaret a jejích dvou živočišných bratrů připraví Melánii šok, který jí však pomůže dospět v ženu.
Carterová tak i v tomto svém románu čtenáře nenechá na pochybách, že patří mezi nejzajímavější anglicky píšící spisovatelky druhé poloviny dvacátého století. Jako vždy i zde pohled na realitu rozkládá a zároveň jej zase zceluje, osciluje mezi jemným lyrickým viděním a ostrými záznamy syrové reality. Dívá se na svět přes různě barevná sklíčka a vytváří surrealistický obraz hodný krasohledu, ve kterém se mísí svérázná komika, ale také existenční motivy a absurdita. (Založil/a: icekafe)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tanmut
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 10. 2012, 0:53
Když jsem si z Encyklopedie postmodernismu vypisoval beletristy, netušil jsem, že první kniha, kterou tímto postupem vytěžím, bude dívčí román.

Protože autorka nejen vládne krásným jazykem, ale též výborně pracuje s pocity a náladami, připadal jsem si při odjezdu Melánie a jejích sourozenců do Londýna jako osiřelá patnáctiletá dívka, jíž rozhodně nejsem, a takováto emocionální expozice mi přijde krajně nepatřičná.

Po příjezdu a setkání se svým novým příbuzenstvem oplývajícím ohnivými vlasy ve mně pak začal stále více růst zvláštní pocit, vycházející z diskrepance mezi rozsáhlým lyrickým pitváním dívčiných myšlenkových pochodů a lakonickými popisy reality, který bych snad po nenadálém, překotném a rezavém konci nazval ordinérním (jak neslušné) slůvkem "divný".

Samozřejmě lze Magické hračkářství číst stejně metaforicky jako třeba Červenou Karkulku, ale příběh opravdu není hlavní přednost této knihy.