Originální název: The Fist of God

ISBN: 978-80-242-2779-5

Knižní klub (2010) 978-80-242-2779-5 654
Knižní klub (2004) 80-242-1316-8 654
Knižní klub (1994) 80-7176-037-4 584

Poté co v létě roku 1990 zaútočil Saddám Husajn na Kuvajt, začaly v Saúdské Arábii přípravy na největší bojovou akci od druhé světové války. Obrovské množství vojenské techniky, kterou západní mocnosti proti Husajnovi shromáždily, nepřipouštělo žádnou pochybnost o tom, jak blížící se konflikt dopadne. Západní tajné služby jsou přesto nadmíru zneklidněny - není totiž vyloučeno, že diktátorova nepochopitelná sebejistota pramení z toho, že Irák vyvinul jakousi neznámou zbraň hromadného ničení. Pracovníci amerických a britských tajných služeb začnou zoufale hledat informátora, který by vyzradil Husajnovy úmysly. Když se dozvědí o existenci člověka ze Saddámova okolí, který již dříve vlastní režim zrazoval, vsadí všechno na tuto kartu - na tajemného muže, jemuž dají přezdívku Jericho... (Založil/a: MrVogler)

vladislaus
  28. 1. 2013, 16:40
Byla to má druhá Forsythovka. Od prvních stránek jsem zaregistroval jeho specifický způsob psaní, který mi moc nesedí. Každopádně příběh je zajímavý a konec překvapivý. Neznám přesně historii války o Kuvajt, a tak předpokládám , že děj je převážně fikce na pozadí skutečné události, to ale vůbec nevadí.
Evelýny
  8. 7. 2014, 23:39
Boží pěst mě pohltila, i když tento žánr nečtu každý den. Napínavé čtení a děj se vám dostatne pod kůži na hodně dlouho a přemýšlíte, zda je to pravda nebo fikce.
schumick
  3. 1. 2014, 22:23
Na pozadí napínavého špionského příběhu jsem se opět dozvěděl velké množství faktografie, která se pojí s vojenskými akcemi Pouštní štít a Pouštní bouře. A právě tento nenásilný způsob mimoděčného obohacování znalostí mě na Forsythovi baví.
Vlastní příběh je dobrodružství hodné i 007, ale protože jsem nezaznamenal dějové trhliny, či nějaký nesoulad, musím říct, že jsem si Boží pěst užil na 5 (pruhů a) hvězd.
dalimoni
  24. 3. 2011, 22:28
Velmi čtivá kniha, prostředí Blízkého východu v roce 1990, kdy Saddám a jeho vojsko vstoupilo do Kuvajtu. Klasický čtivý styl, kvalitní popisy špionážní práce hlavního hrdiny i vojenských operací, které mají reálný základ ve skutečné válce, která proběhla před 20 lety. Naopak mě popisy akcí vojenských docela bavily, i přípravy těch operací, Forsyth to umí podat docela čtivě a člověk čte a čte a najednou je na 654 straně a je konec.

sharky95
  23. 1. 2013, 16:37
I přes velkou popisovost (kdo zná Forsitha, ví, co čekat) kniha neměla hluchého místa. I tenúvod byl víc než zajimavý - tajné zbraně mají víc do sebe než platinová ložiska. Než se nadějete, Pouštní bouře je u konce. Překvapení na závěr jako vždy je tou pomyslnou korunkou.
jvaclavik
  27. 10. 2014, 11:36
Velmi zajímavá kniha s poutavým příběhem mapující dobové informace konfliktu, o kterém toho příliš mnoho nevíme, i přestože probíhal relativně nedávno. Při čtení jsem si ověřoval mnoho faktů, která byla v knize uvedená a překvapilo mě, kolik z nich je pravdivých.
Lomeril
  6. 3. 2011, 14:21
Tak já začnu zápory. Boží pěst je z Forsythových popisných knížek jedna z nejpopisnějších. Přiznám se, že sáhodlouhé popisy leteckých soubojů, strategických rozhodnutí nebo technických detailů jsem přeskakovala. Taktéž by se jí dala vytknout jistá neucelenost.
A teď ty klady. Hlavní síla Boží pěsti je v postavách a to především v hlavním hrdinovi, Miku Martinovi, který tvoří jakýsi střed, ke kterému vedou vlákna od všech ostatních. Mike je nepříliš idelizovaný (i když se tomu Forsyth úplně nevyhne)voják, ostrý jako břitva a tvrdý jako křemen. S ním kontrastuje jeho intelektuální (a homosexuální) bratr Terry, univerzitní profesor. Dále sledujeme vychytralého šéfa irácké rozvědky Hassana Rahmaniho, který se s bratry Martinovými kdysi znal.
Napětí se rozjíždí pomalu, ale je tam a konec je takřka americký.
A rozhodně nesmím opomenout mého největší oblíbence, epizodní postavu vysloužilého jaderného fyzika, "Dědu" Lomaxe.
MysteryMan
  25. 9. 2014, 21:59
Knihu jsem poprvé četl skoro před dvaceti lety (to už je tak dávno...???) a stále pro mně patří k tomu nejlepšímu nejen od Forsytha (samozřejmě v rámci žánru). Dodnes si pamatuji první větu románu: "Muž, kterému zbývalo deset minut života, se chechtal." Paráda.
cholstik
  20. 7. 2011, 11:52
Velice zajímavě čtivá kniha od Fredericka Forsytha, která Vás zatáhne do dějů prvního konfliktu Irák, Kuvajt a následná intervence USA. I s počtem 654 stránek kniha nebyla nudná.
mysulka
  31. 5. 2011, 15:14
Co dodat - absolutně úžasná a strhující kniha s absolutně nečekaným bombónkem na konci... Díky této knize jsem Forsythovi dokonale propadl, ihned po dočtení jsem přelouskal všechny jeho knihy a od té doby se každé tři roky "třepu" na další kousek... Kéž by se FF dožil vysokého věku, alespoň jako G.B.Shaw (96), aby nám ještě pár perel podaroval...
Budík
  16. 5. 2011, 12:39
Touto knihou chtěl Forsyth završit své dílo - na autogramiádě v Praze řekl, že je to jeho poslední kniha. Naštěstí svůj výrok poopravil. Také řekl, že si na základním ději nic nevymyslel. Všem, kdo mají FF rádi doporučuji přečíst a poděkovat Pánubohu, že padl bolševik a že můžeme takovéto knihy číst.
pauluschemical
  7. 4. 2011, 19:14
Tedy Fredericka Forsytha mám velice rád a z počátku, když jsem začal číst Boží pěst, jsem na tuto knihu nebyl moc žhavý, avšak dkyž jsem došel doprostřed, začal jsem se více a více vnořovat do četby, až mě pohltila, jako ostatní Forsythovy knihy.