T2: Válka budoucnosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Polaris - 2005
ISBN: 80-7332-061-4

Polaris (2005) 80-7332-061-4 295

Třetí kniha trilogie T2, která začíná tam, kde končí dvojice filmů Jamese Camerona a Williama Wishera Terminátor a Terminátor 2: Den zúčtování.

Začíná válka budoucnosti. Sarah a John Connorovi spolu s jejich přítelem, bývalým protiteroristickým agentem Dieterem von Rossbach, se skrývají na Aljašce, kde se snaží žít normálním životem. Ale ani na okamžik přitom nezapomínají na Cyberdyne Corporation a hrozbu Skynetu, počítačové inteligence předurčené zničit život takový, jaký jej známe. Roky strávili bojem s nimi a nyní věří, že Johnova láska Wendy stačila před svou smrtí upravit program Skynetu tak, aby se už nikdy nemohl dosáhnout sebeuvědomění. Možná, že lidstvo přece jen má šanci přežít...
Pak ale vláda Spojených států oznámí, že veškeré vojenské a komunikační systémy budou nadále řízeny supermoderním inteligentním počítačovým systémem Skynet.
Connorovi, kteří mají sotva čas upozornit svoje spojence, poznají, že Wendyina oběť byla marná - Skynet je aktivní, inteligentní a připravený eliminovat lidskou hrozbu jednou provždy. Nastává Soudný den v režii umělé inteligence a zkáza se jako epidemie rychle šíří po celé planetě.
V nukleární zimě, která nastane po prvním úderu, se náš svět úplně změní: z měst se stanou smrtící pasti sužované epidemiemi a hladomorem a neustále pročesávané vraždícími stroji: prvními lovci/zabijáky a terminátory T-90. Lidem nezbývá, než se pustit do zoufalého boje o přežití proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli.
John Connor se ujímá svého poslání... (Založil/a: icekafe)

HELLBOY-DB
  1. 1. 2014, 17:35
Vůči předchozím dvěma na mě tento závěrečný díl, odehrávající se z větší části během finálního útoku Skynetu a následně v postapokaliptickém světě, neudělal takový dojem, jak jsem čekal. Akce, ta byla v pohodě, ale tak úplně mi nesedl hlavní pozemní útok proti lidem (ten samý nápad ale, trochu jinak jako ve filmu T3: Vzpoura strojů) a taky závěr, který neměl čím překvapit, jelikož dopadl tak aby zachoval časovou smyčku. Proto nemohu hodnotit stejně jako u předchozích ale jen na ===80%.

Celkově ale sérii vidím jako velmi podařenou a mohu jen doporučit ** 100% **