Ráj asasínů

Originální název: Paradies des Assassinen

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2897-3

Moba (2007) 978-80-243-2897-3 487

Tajuplná pevnost Masyaf, ležící na pomezí dvou bojujících křesťanských knížectví Antios a Tripolis, byla ve 12. století hlavním sídlem sekty asasínů vedené šejkem Sinanem, zvaným "Stařec z hory". Zde se odehrává příběh dvou chlapců - El-Mansura, nejmladšího syna bývalého rytíře, a sirotka Sayfa. Mezi oběma dospívajícími chlapci se rozvine pevné přátelství. Oba se stanou asasíny a touží po tom, aby byli velmistrem vysláni na misi, z níž "není návratu". Jedině tak se totiž mohu dostat do "rajské zahrady" harému velmistra. Zde žije Melusine, děvče, do něhož se oba zamilovali. Když je však na velmistra spáchán atentát, ocitnou se oba přátelé ve velkém nebezpečí. Začíná jejich dobrodružství na život a na smrt... (Založil/a: Milena)

Peter Berling Peter Berling
*20.03.1934

Al-Borak
  6. 2. 2013, 22:05
Historické romány mám rád, zvláště ze středověku. Kniha je dobře napsána jak po stránce formální, tak obsahové. Charakteristika Rašída ad-Dín Sínana se, podle mého názoru, povedla skvěle (resp. takto nějak jsem si ho představoval). Musím přiznat, že jsem čekal trochu silnější vyvrcholení, ale nevadí. Libí se mi přítomnost skutečných historických momentů - výzva Saladinovi, malomocný Balduin IV. (jehož malomocenství je zjištěno právě díky jedné z hlavních postav knihy), do kterých je příběh vpleten, ovlivněných hlavními hrdiny knihy - Asasíny.