Když se zvířata kamarádí

Když se zvířata kamarádí Originální název: Dogs Have the Strangest Friends

Rybka Publishers - 1999

Rybka Publishers (1999) 118

Jedná se o jednotlivé příběhy o citovém životě psů, slonů, medvědů, opic, hrochů, ptáků i much.

V této knížce, určené mladším čtenářům, autor vypráví pravdivé příběhy, které ilustrují citový život našich zvířecích kamarádů - líčí neobyčejná přátelství psa se lvem, koněm či králíčkem, vypráví o zvláštním kamarádství medvěda grizzlyho a kotěte, o slonici, která pomáhala nosorožčímu mláděti, nebo o gorile, jež zachránila malého chlapce. (Založil/a: Antonín)

Rinae
  3. 11. 2015, 13:34
Obsahuje spoiler spoiler Tuhle knihu jsem si z knihovny nesla domů mnohokrát. Nevím, jestli stoprocentně věřím reálnému základu všech příběhů (ochočená moucha a závěrečné poselství o možném sbližování s těmito bzučavkami je přece jenom trochu bizarní), avšak pochmurnější konec některých událostí by tomu napovídal (mládě impaly přes intervenci hrošice nepřežije, dospělý lev už nemá trpělivost s dominantní fenou). Obecně je to spíše pro děti, dospělým kniha už uteče příliš rychle.
vlcina
  16. 12. 2013, 21:25
Jedna z mých oblíbených knih, plná krátkých příběhů o zvířecí lásce a empatii. Kniha je psaná v jednoduchém stylu. Všechny příběhy byly poutavé a velice se mi líbili, některé z nich jsou smutné, některé mají naopak šťastný konec, ale vždy je v nich vyobrazena trpělivost a vnímání zvířat v dobrém slova smyslu.