Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Čistá země

91%
5 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Čistá země
Autor:
Originální název: The Pure Land

Nejnovější vydání:
Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-622-1
Počet stránek: 400
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 12x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Víkend (2009) 978-80-7222-622-1 400

Thomasi Gloverovi je dvacet let, když si plní svůj sen. Opouští Skotsko, v rodné zemi zanechává svou první lásku a vydává se do dalekých krajů. Využije nabízenou příležitost a stane se obchodníkem v Japonsku. Nejdříve obchoduje s čajem, hedvábím, opiem, později se zbraněmi. Během deseti let nashromáždí velké bohatství, učí se samurajským způsobům, ale nakonec se zapojí do svržení Šóguna, posledního samurajského vládce, stojícího v cestě zrodu nového Japonska… Ačkoliv je Glover úspěšným obchodníkem, na srdci má šrám. Prožil vášnivý milostný vztah s kurtizánou, která mu bez jeho vědomí porodila vytouženého syna. Tato část jeho života se stala pravděpodobně inspirací nesmrtelnému příběhu Madame Butterfly. Román je pozoruhodnou, barvitou freskou, zachycující strhující skutečný příběh člověka, který se stal jedním z nejmocnějších mužů v zemi vycházejícího slunce. (Založil/a: slide)

(více)  

Štítky

více  
Alan Spence Alan Spence
*??.??.1947


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 8. 2015, 14:39
Moc pěkný příběh, sice mi místy přišel trochu naivní, ale líbilo se mi to. Při čtení jsem si několikrát vzpomněl na Clavellova Gaidžina a trochu srovnával, Alan Spence nepíše tak obsáhle a děj jeho románu je i mnohem jednodušší, to ale neznamená špatný. Zvláštní je, že oba autoři si vybrali stejnou postavu, Spence učinil Thomase Glovera svým ústředním hrdinou a nechal ho prožít pád Šóguna i vojenské vlády bakufu prakticky jen z pohledu cizinců, zatím co James Clavell jej ve své knize nechá vystupovat jako Jamieho McFaye, který sice není klíčovou, přesto však důležitou figurkou v jeho románu.
Spence napsal knihu o muži, který přišel do Japonska zbohatnout, ale nakonec se stal jedním z malých přesto důležitých kamínků mozaiky následné změny v celé zemi a získal si úctu Japonců, jako málokterý cizinec a to je velmi obdivuhodné.
Jestli autor napsal svůj román jako poctu muži nacházejícímu porozumění mezi dvěma národy, tak v mých očích uspěl.
Aratar
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 7. 2015, 20:28
Mám pro Japonsko slabost, takže příběh o mladém anglickém obchodníkovi, který se v době prvního otevření Japonska světu vydal do této nespoutané a zároveň nebezpečné země zbohatnout, mě naprosto pohltil. Jaké však bylo moje překvapení, když jsem po dočtení knihy sedla k internetu a zjistila jsem, že naprostá většina postav i událostí je postavena na velmi věrném historickém základu. Škoda, že se Spence historickým románům nevěnoval i nadále.